Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona - Anne Amelingová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Anne Amelingová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona.pdf


Chcete si knihu přečíst?Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Anne Amelingová. Číst Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Online je nyní tak snadné!

POPIS


Klasický příběh světoznámé švédské spisovatelky znovu ožívá v převyprávění pro malé děti, doprovázeném barvitými výpravnými ilustracemi! Nils Holgersson je kluk, který rád dělá naschvály. Skřítkové ho za trest zmenší na svou velikost, aby ho vytrestali. A Nilsovi začíná podivuhodné putování. S kačerem ze statku se nedopatřením přidá k divokým husám, které táhnou krajinou. Zažívá jedno napínavé dobrodružství za druhým. Zapomene přitom na svou zlomyslnost a pomáhá zvířatům v nouzi. Z cesty se vrací domů jako vyměněný! Selma Lagerlöfová původně psala knihu se záměrem nabídnout dětem poutavou formu zeměpisu, seznámit je s různými oblastmi Švédska, ale i se životem na vesnici a v přírodě. Z příběhu se brzy stal světový bestseller, který byl i několikrát zfilmován.


...odná cesta Nilse Holgerssona Švédskem (švédsky Nils Holgerssons underbara resa genom Sverige) je naučný román pro děti z let 1906-1907 švédské autorky Selmy Lagerlöfové ... Selma Lagerlöfová: Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona ... ... .. Román byl vytvořen na základě zadání švédské Národní jednoty učitelů z roku 1902, které požadovalo zeměpisnou čítanku pro veřejné školy. . Lagerlöfová tedy před sepsáním ... Lagerlöf, Selma: Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem 1. Pozoruhodná knížka vyšla v letech 1906 a 1907, stala se vlastivědnou učebnicí pro devítileté školáky, a nadto získala autorce světovou slávu. Nakladatelství Meander ... PDF Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem ... . Pozoruhodná knížka vyšla v letech 1906 a 1907, stala se vlastivědnou učebnicí pro devítileté školáky, a nadto získala autorce světovou slávu. Nakladatelství Meander ji nyní vydalo v novém českém překladu podle zkrácené švédské verze. Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem 1967; Löwensköldův prsten (trilogie) 1971; Gösta Berling 1948; Císař z Portugalie 196...SOUVISEJÍCÍ KNIHY