Horizont komparace: Česko-polské literární sousedství 1945-2005

Horizont komparace: Česko-polské literární sousedství 1945-2005 - Malgorzata Kowalczyk, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Malgorzata Kowalczyk,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Horizont komparace: Česko-polské literární sousedství 1945-2005.pdf


Chcete si knihu přečíst?Horizont komparace: Česko-polské literární sousedství 1945-2005 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Malgorzata Kowalczyk,. Číst Horizont komparace: Česko-polské literární sousedství 1945-2005 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Horizont komparace je dalším výsledkem česko-polské odborné spolupráce MałgorzatyKowalczyk (*1946), polonistky a didaktičky literatury, a Petra Posledního (*1945), literárního historika, teoretika, bohemisty a jedné z nejvýraznějších osobností české literárněvědné polonistiky. Přítomná publikace s výmluvným podtitulem Česko-polské literární sousedství 1945–2005 nabízí metodologicky i materiálově originální, mnohovrstevnatou sondu do různých podob vzájemných vývojových vazeb mezi dvěma národními literaturami. „Národní aspekt“ coby klíčový komparatistický přístup je zde přitom od počátku kriticky promýšlen a de facto zpochybňován. Na pozadí „srovnávání“ tvorby rozličné sociokulturní provenience dostává prostor zkoumání rozmanitých poloh literární kultury, resp. literárnosti. Autoři cílevědomě pracují s hlediskem naratologickým, tematologickým, translatologickým a dalšími; jedním z pilířů jejich uvažování o takto komplexně pojaté problematice je neustálý zřetel ke vztahu mezi „tradicí a individuálním talentem“, řečeno s T. S. Eliotem. V uvedených ohledech spis navazuje na předchozí publikace polonistického a polonisticko-bohemistického zaměření, vydané nakladatelstvím Pavel Mervart: společné dílo obou autorů s názvem Jákobův žebřík. Polská literatura v letech 1945–1989 (2008) a práci Petra Posledního Taktika přepisu. Polští autoři v časopise Světová literatura (2013).


...Horizont komparace - Česko-polské literární sousedství 1945-2005 - Malgorzata Kowalczyk; Petr Poslední Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni ... [PDF EPUB] Hrajeme si s písničkou + CD: Zpěvník s návody ... ... ... komparace - ABZ slovník českých synonym ... Horizont komparace - Česko-polské literární sousedství 1945-2005 - Malgorzata Kowalczyk; Petr Poslední Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Horizont komparace - Česko-polské literární sousedství 1945-2005-- autor: Kowalczyk Malgorzata, Poslední Petr Komparace profesní orientace žáků s mentálním postižením ve městech Ostravy (ČR)-- autor: Jařabáč Ivan Kniha Horizont komparace je dalším výsledkem česko-polské odborné spolupráce Małgorzaty Kowalczyk (*1946), polonistky a didaktičky literatury, a Petra Posledního (*1945), literárního historika, teoret...SOUVISEJÍCÍ KNIHY