Jan Merta – 70 % umělce, 30 % tramvajáka

Jan Merta – 70 % umělce, 30 % tramvajáka - Lenka Mertová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Lenka Mertová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jan Merta – 70 % umělce, 30 % tramvajáka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jan Merta – 70 % umělce, 30 % tramvajáka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Mertová. Číst Jan Merta – 70 % umělce, 30 % tramvajáka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha připravená k 66. narozeninám malíře Jana Merty a vydaná Galerií Zdeněk Sklenář u příležitosti stejnojmenné výstavy pořádané ve dnech 5. 12. 2018 – 26. 1. 2019 měla začátek v rozhovoru umělce a kurátora. Ten zatím nenabyl konečnou podobu, inspiroval však umělcovu ženu, Lenku Mertovou. Ptala se dál, položila otázky, na které začala hledat odpovědi. Vedla rozhovory s lidmi, kteří mají ke světu umění rozdílný vztah: s galeristou, kurátorem, autorem esejů o umění, s milovníky umění, kteří ale pocházejí ze světa umění vzdáleného, s „tramvajákem“, jenž se s výtvarným uměním potkává jen náhodně, s přáteli Jana Merty, s ním samotným i sama se sebou. Knihu věnovala památce Mertova přítele, letos zesnulého Oldřicha Krále. Rozhovory jsou doprovázeny reprodukcemi děl Jana Merty a dokumentárními fotografiemi. Publikace se vřadila do edice již vydaných portrétů-rozhovorů, a to s Karlem Malichem (Přišedší odjinud) a s Reném Roubíčkem (Sklo nepočká – portrét jazzového skláře).


... k výstavě / Exhibition Trailer, 2018 Výstava jednoho z nejvýraznějších současných umělců Jana Merty představuje intimní retrospektivu Mertových děl, vymezenou časovým ... JAN MERTA MUZEUM • Museum Kampa ... ... Jan Merta: 70% umělce, 30% tramvajáka Galerie Zdeněk Sklenář - Schönkirchovský palác, Praha, výstava potrvá do 26. ledna. Psaly o tom všechny noviny: před podzimními komunálními volbami šel Jan Merta do svého ateliéru a na pražském Andělu uviděl propagační stánek hnutí ANO. K šestašedesátým narozeninám připravila pražská Galerie Zdeněk Sklenář výtvarníkovi Janu Mertovi samostatnou výstavu. Umělec chce svými díly přilákat nejen odbornou ... Jan Merta - 70 % umělce, 30 % tramvajáka - Lenka Mertová ... ... . K šestašedesátým narozeninám připravila pražská Galerie Zdeněk Sklenář výtvarníkovi Janu Mertovi samostatnou výstavu. Umělec chce svými díly přilákat nejen odbornou, ale také širokou veřejnost, což se odráží i v názvu expozice: 70 % umělce, 30 % tramvajáka. Jan...SOUVISEJÍCÍ KNIHY