Humanistická psychoterapie 1.díl: Příručka pro výzkum a praxi

Humanistická psychoterapie 1.díl: Příručka pro výzkum a praxi - David J. Cain, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
David J. Cain,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Humanistická psychoterapie 1.díl: Příručka pro výzkum a praxi.pdf


Chcete si knihu přečíst?Humanistická psychoterapie 1.díl: Příručka pro výzkum a praxi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David J. Cain,. Číst Humanistická psychoterapie 1.díl: Příručka pro výzkum a praxi Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha čtenářům nabízí jedinečný přehled nejmodernějších metod užívaných v teoretickém výzkumu i terapeutické praxi v rámci tohoto významného vědeckého oboru. Kromě vyčerpávajícího historického přehledu a širokého rozpracování vymezujících znaků a vývoje humanisticky orientované psychoterapie, jež pochází z pera redaktorů, se kniha pokouší dokumentovat nejdůležitější výsledky výzkumu předních odborníků za poslední desetiletí a prokázat úspěšnost hlavních humanistických terapeutických přístupů včetně Gestaltu, přístupů existencialistických, zkušenostních a na klienta orientovaných. Předložený výzkum tyto přístupy považuje za stejně hodnotné a v mnoha případech dokonce za úspěšnější než jiné při aplikaci na široké spektrum psychopatologie. Také ostatní autoři nabízí ve svých příspěvcích metodické pokyny pro terapeutickou praxi a předkládají nově propracované metody pro práci se vzrůstajícím počtem problematických, různorodých a složitých jedinců, párů, rodin a společenských skupin.Zvláště zajímavé jsou kapitoly, které se zaměřují na empirický materiál získaný během humanisticky orientované psychoterapeutické praxe, neboť dokazují význam psychoterapeutického vztahu a empatie ze strany terapeuta pro dosahování dobrých výsledků u klienta. Zdůrazňuje se též fakt, že se humanistická psychoterapie zasloužila o zavedení metod pro práci s emocemi klienta, což umožňuje těžce postiženým pacientům, jako jsou například schizofrenici, dosáhnout určitého posunu ve svém vývoji a zdravotním stavu. Tato příručka bude neocenitelným zdrojem informací nejen pro učitele a studenty, ale též pro terapeuty a teoretické badatele.


...tická psychoterapie 1.díl: Příručka pro výzkum a praxi David J ... Literatura o PCA ... . Cain, Julius Seeman Humanistická psychologie 2. - Příručka pro výzkum a praxi. ... Zdůrazňuje se též fakt, že se humanistická psychoterapie zasloužila o zavedení .. Zobrazit celý text. Humanistická psychoterapie 1. díl, autoři: David J. Cain Julius Seeman, rok vydání: 2006 Antikvariát s více než 30 525 položkami +420 774 087 795 v pracovní dny 8:00 - 15:00 Humanistická psychologie 1.díl: Příručka pro výzkum a praxi Kniha čtenářům nabízí j ... Humanistická psychologie 1. - Příručka pro výzkum a praxi ... .díl: Příručka pro výzkum a praxi Kniha čtenářům nabízí jedinečný přehled nejmodernějších metod užívaných v teoretickém výzkumu i terapeutické praxi v rámci tohoto významného vědeckého oboru. Humanisti...SOUVISEJÍCÍ KNIHY