Laténské hrnčířské pece ve střední Evropě

Laténské hrnčířské pece ve střední Evropě - Tomáš Mangel, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Mangel,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Laténské hrnčířské pece ve střední Evropě.pdf


Chcete si knihu přečíst?Laténské hrnčířské pece ve střední Evropě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Mangel,. Číst Laténské hrnčířské pece ve střední Evropě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Během doby laténské se v oblastech severně od Alp poprvé uplatňují významné technologické inovace v hrnčířské výrobě. Jednou z nich je užití dvoukomorových vertikálních pecí k výpalu keramiky. Nálezy těchto pecí ukazují značnou konstrukční a tvarovou rozmanitost, která poskytuje vodítka k řešení otázek spojených s jejich původem, vývojem a v neposlední řadě též významem pro poznání organizace hrnčířské výroby. Odpovědi na uvedené otázky hledá tato kniha, jež přináší vyhodnocení katalogu laténských hrnčířských pecí ze střední Evropy, kterých je dnes známo více než 270. Pece jsou nahlédnuty především z formálního, konstrukčního a funkčního hlediska. Analýza rozsáhlého souboru dat přináší nové pohledy na vývoj a šíření tohoto technologického fenoménu v laténském kulturním kontextu.


...ské hrnčířské pece ve střední Evropě [La Tène pottery kilns in Central Europe] ... LATÉNSKÉ HRNČÍŘSKÉ PECE VE STŘEDNÍ EVROPĚ - Tomáš Mangel ... ... ... v hrnčířské produkci doby laténské 189. 10.1 Pec jako inovace v laténském hrnčířství 189. Laténské hrnčířské pece ve střední Evropě ... SKLADEM. anotace. anotace; Během doby laténské se v oblastech severně od Alp poprvé uplatňují významné technologické inovace v hrnčířské výrobě. Jednou z nich je užití dvoukomorových vertikálních pecí k výpalu keramiky. Nál ... Laténské hrnčířské pece ve střední Evropě - Mangel Tomáš ... ... . Jednou z nich je užití dvoukomorových vertikálních pecí k výpalu keramiky. Nálezy těchto pecí ukazují značnou ... Laténské hrnčířské pece ve střední Evropě Autor: Mangel, Tomáš a Thér, Richard Nakladatel: Pavel Mervart EAN: 9788074653209 ISBN: 978-80-7465-320-9 Popis: 1× kniha, 1× CD, vázaná, 484 stran, česky Rozměry: 21 × 29,7 cm Rok vydání: 2018 (1. v...SOUVISEJÍCÍ KNIHY