Všechno, jen ne hrdina

Všechno, jen ne hrdina - Rudolf Lorenzen | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Rudolf Lorenzen
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Všechno, jen ne hrdina.pdf


Chcete si knihu přečíst?Všechno, jen ne hrdina ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rudolf Lorenzen. Číst Všechno, jen ne hrdina Online je nyní tak snadné!

POPIS


Každá doba si žádá své hrdiny, kterým se za jejich odvážné a obětavé činy dostane věčné slávy. Robertu Mohwinkelovi, mladíkovi vyrůstajícímu v prostých poměrech, jehož příběh vypráví jeden z nejčtenějších německých autorů současnosti, je však hrdinství dokonale cizí. Všechny nástrahy osudu počínaje rodičovskými nároky přes nacifikaci Německa a válečný chaos až po období hospodářského zázraku Mohwinkel nepřežívá díky odvaze a charakterovým kvalitám, nýbrž díky schopnosti vcítit se do pravidel „vyšších instancí“, představovaných nadřízenými v práci stejně jako režimem státní moci. Lorenzenovi se v jeho románu podařilo rafinovaným použitím jazyka každodennosti a poezie banality vystihnout předválečné napětí v Německu i poválečný hospodářský zázrak. Román poprvé vyšel roku 1959, tedy ve stejném roce jako Grassův Plechový bubínek a Böllův Biliár o půl desáté. Už tehdy zaznamenal skvělý ohlas u čtenářů i u odborné kritiky; také proto, že přináší jak panoramatický obraz sociálního napětí ve třicátých až padesátých letech 20. století v německé společnosti, tak i mikroskopické vhledy do všedních starostí. Hrdina? To tedy nejsem! je ironický, přitom nepatetický román bez přehnaných efektů, strhující příběh úporné sebevýchovy, jenž se právem stal bestsellerem.


...o, jen ne hrdina . Příběh Roberta Mohwinkela, mladíka vyrůstajícího v rodině úředníka soukromé firmy ... Všechno, jen ne hrdina - Rudolf Lorenzen, pevná vazba s ... ... . Robert se celý život přizpůsobuje požadavkům svého okolí rodičů, kamarádů, školy a nakonec svých nadřízených. Všechno, jen ne hrdina Rudolf Lorenzen: Všechno, jen ne hrdina, přel.Tomáš Dimter, Prostor, 2005, 576 stran . V románu Všechno, jen ne hrdina vypráví Rudolf Lorenzen příběh Roberta Mohwinkela, mladíka vyrůstajícího v rodině úředníka soukromé firmy. Robert se celý život přizpůsobuje požadavkům svého okolí - rodičů, kamarádů, školy a nakonec svý ... Všechno, jen ne hrdina levně, cena 332 Kč | Srovnání cen zboží ... . Robert se celý život přizpůsobuje požadavkům svého okolí - rodičů, kamarádů, školy a nakonec svých nadřízených. Všechno, jen ne hrdina Autor:...SOUVISEJÍCÍ KNIHY