Darované půlstoletí: Příběh výtvarné tvorby VJD

Darované půlstoletí: Příběh výtvarné tvorby VJD - Vladimír Josef Dvořák | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Josef Dvořák
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Darované půlstoletí: Příběh výtvarné tvorby VJD.pdf


Chcete si knihu přečíst?Darované půlstoletí: Příběh výtvarné tvorby VJD ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Josef Dvořák. Číst Darované půlstoletí: Příběh výtvarné tvorby VJD Online je nyní tak snadné!

POPIS


Malíř a básník Vladimír Josef Dvořák (*1967) patří mezi výrazné osobnosti českého moderního umění uplynulého půlstoletí spojující výtvarné i slovesné vyjadřování v jeden celek. Jeho kladení a vrstvení barev do abstraktních ploch i reálných tvarů navazuje na odkaz klasické moderny, ale dotváří přiznané inspirační vzory do osobitého rukopisu současného tvůrce glosujícího svět okolo nás. Jak sám zdůrazňuje jeho obrazy jsou určené k tomu, aby žily s člověkem v jeho každodennosti. Patří proto především do bytových a pracovních interiérů, aby vytvářely kultivované kulisy našich životů. Publikace chronologicky mapuje vývoj a proměny Dvořákovi malby zahrnující nejrůznější výtvarné techniky a ukazuje na její souvislost s kulturně-politickým kontextem jeho života mezi Šumavou, Plzní, Prahou a Berlínem. Vedle reprodukcí děl jsou otištěny i jeho statě vysvětlující teoretická východiska tvorby a biografická dokumentace. Doslov Václava Maliny, malíře, grafika, kurátora, pedagoga a dlouholetého ředitele Galerie města Plzně rámuje osobními vzpomínkami čtenářský zážitek z obrazového příběhu VJD a zdůrazňuje, že „.radost z tvorby je charakteristickým rysem jeho usilování až dodnes“.


...é půlstoletí -- Příběh výtvarné tvorby VJD - Dvořák, Vladimír Josef ; Malíř a básník Vladimír Josef Dvořák (*1967) patří mezi výrazné osobnosti českého moderního umění uplynulého půlstoletí spojující výtvarné i slovesné vyjadřování v jeden ... Knihy > Umenie > Maliarstvo, sochárstvo > Slávni maliari a ... ... ... Darované půlstoletí: Příběh výtvarné tvorby VJD z kategorie kultura a zábava, knihy, media, naučné a odborné, umění a architektura, umění, malířství a jiná výtvarná umění, koupíte výhodně přes Chci.cz. Darované půlstoletí: Příběh výtvarné tvorby VJD Malíř a básník Vladimír Josef Dvořák (*1967) patří mezi výrazné osobnosti českého moderního umění uplynulého půlstoletí spojující výtvarné i slovesné vyjadřování v jeden celek. Příběh vý ... Darované půlstoletí: Příběh výtvarné tvorby VJD - Chci.cz ... .cz. Darované půlstoletí: Příběh výtvarné tvorby VJD Malíř a básník Vladimír Josef Dvořák (*1967) patří mezi výrazné osobnosti českého moderního umění uplynulého půlstoletí spojující výtvarné i slovesné vyjadřování v jeden celek. Příběh výtvarné tvorby VJD. DVOŘÁK Vladimír Josef. Info: Mervart Pavel, 2019 ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY