Kůň, který uměl počítat: Proč je důležité myslet kriticky

Kůň, který uměl počítat: Proč je důležité myslet kriticky - Thomas E. Heinzen, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Thomas E. Heinzen,
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Kůň, který uměl počítat: Proč je důležité myslet kriticky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kůň, který uměl počítat: Proč je důležité myslet kriticky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Thomas E. Heinzen,. Číst Kůň, který uměl počítat: Proč je důležité myslet kriticky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Na začátku 20. století proslul penzionovaný berlínský učitel matematiky tím, že jeho kůň, jemuž se začalo přezdívat „chytrý Hans“, umí počítat a rozumí složitým slovním pokynům. Byly schopnosti koně skutečné? Jistěže ne! Ale čím to, že jim uvěřilo tolik lidí a že vzbudil takový zájem médií? A jak tento mechanismus ve skutečnosti fungoval? Na počátku 90. let minulého století získala velkou pozornost takzvaná facilitovaná komunikace, užívaná u dětí s autismem. Jenže na jejím základě nejenže začaly děti zázračně „mluvit“, ale také došlo k obvinění jejich rodičů ze zneužívání. I funkčnost této metody se ukázala jako klamná. Co má kůň, který uměl počítat, společného s metodou zázračné komunikace? Američtí profesoři psychologie za pomoci těchto i jiných příkladů ukazují, jak funguje naše myšlení, jak se vyhnout sebeklamu a jak myslet jasně a kriticky. Jakoby mimochodem přitom vysvětlují řadů vědeckých pojmů a zajímavých skutečností. Thomas E. Heinzen je profesor psychologie na William Paterson University v New Jersey. Scott O. Lilienfeld má stejnou funkci na Emory University v Georgii a je autorem uznávané knihy 50 největších mýtů populární psychologie. Susan A. Nolan působí jako profesorka téhož oboru na Seton Hall University v New Jersey.


...který uměl počítat: Proč je důležité myslet kriticky Thomas E ... Chytrý Hans - Wikipedie ... . Heinzen, Scott O. Lilienfeld, Susan A. Nolan Kůň, který uměl počítat určitě neunikla vašemu oku a to je velmi dobře. Hned vám řeknu proč! Podnázev Proč je důležité myslet kriticky vám napovídá, že kniha tak nějak obsahuje návod, jak nemít tunelové vidění a myslet trojrozměrně, tedy mít přehled. Autoři se na tématu velmi dobře shodli a někdy vás pobaví ... Kůň, který uměl počítat -- Proč je důležité myslet krit ... Kůň, který uměl počítat - Proč je důležité myslet kriticky ... ... ... Kůň, který uměl počítat -- Proč je důležité myslet kriticky - Heinzen, Thomas E.; Lilienfeld, Scott O.; Nolan, Susan A. ; - Na začátku 20. století proslul penzionovaný berlínský učitel matematiky tím, že jeho kůň, jemuž se začalo přezdívat „chytrý Hans", umí počítat a rozumí složit...SOUVISEJÍCÍ KNIHY