Eseje

Eseje - Jan Vladislav | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Vladislav
DIMENZE
9,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Eseje.pdf


Chcete si knihu přečíst?Eseje ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Vladislav. Číst Eseje Online je nyní tak snadné!

POPIS


Z esejistického díla Jana Vladislava dosud vyšlo tiskem jen překvapivě málo: Malé morality, Portréty a autoportréty a Pařížský zápisník I. (1981/1989). Jan Vladislav psal své eseje od padesátých let a v sedmdesátých letech je shrnul do čtyř samizdatových svazků Tajného čtenáře. Od roku 1981, v pařížském exilu, psal své eseje dále, Pařížský zápisník I. z nich přinesl podstatný výbor. Autor ovšem pokračoval v psaní i dále, jak o tom svědčí Zápisník 90–99, jenž je vedle čtvrtého dílu Tajného čtenáře a pěti esejistických Čítanek z let 1981–1989 součástí přítomného svazku. Tématem Vladislavových esejů jsou čeští i světoví autoři, často ti, které osobně poznal. Ve svých textech se zabývá evropskou literaturou mnoha staletí, ale i kulturou Orientu a autory americkými. Předmětem jeho zájmu jsou často i výtvarné umění, hudba, filosofie, neopomíná ani otázky společenské a politické. Svazek Eseje shrnuje všechny dosud tiskem nevydané soubory esejů, které si Jan Vladislav sám uspořádal.


...e všeho si ale pojďme vysvětlit, co jsou eseje ... Eseje. (Book, 1973) [WorldCat.org] ... . Co je to esej. Esej je literární žánr, do kterého patří texty zaměřené na odborná témata. Na rozdíl od nestranné publicistiky ale do každé eseje její autor vkládá svůj názor na rozebíranou problematiku. Esej (řeckého původu, latinsky exagium - vážení, francouzsky essai - pokus, zkouška; v češtině maskulinum i femininum) je literární odborně publicistický žánr středního či kratšího rozsahu, úvaha na určité téma, spočívající v přemýšlení o faktech a jejich hodnocení. Autor eseje posuzuje problém v širším konte ... Esej - Wikipedie ... . Autor eseje posuzuje problém v širším kontextu, komentuje současná řešení a ... Contribute to pbiecek/Eseje development by creating an account on GitHub. Dismiss Join GitHub today. GitHub is home to over 40 million developers working together to host and review code, manage projects, and build software together. Sekce Eseje ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY