Svoboda a neklid zvířecího života

Svoboda a neklid zvířecího života - Florence Burgatová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Florence Burgatová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Svoboda a neklid zvířecího života.pdf


Chcete si knihu přečíst?Svoboda a neklid zvířecího života ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Florence Burgatová. Číst Svoboda a neklid zvířecího života Online je nyní tak snadné!

POPIS


Fenomenologie animality, jejíž východiska představuje kniha Florence Burgatové, neusiluje o etická řešení týkající se statusu zvířat v západní společnosti. Cílem knihy Svoboda a neklid zvířecího života je analyzovat způsoby, jakými k životu zvířat přistupovali dědici karteziánského myšlení, odprostit se od vnímání zvířete jako protipólu lidství a položit základy skutečné ontologie animality. Proto se Florence Burgatová vrací k autorům jako Hegel, Uexküll, Schopenhauer, Bergson, Jonas nebo Merleau-Ponty, pro něž je zvíře tím, kdo svému prostředí a chování uděluje vlastní smysl nezávisle na člověku. Ani vitální síla, ani pojetí organismu jako stroje nadaného vědomím totiž nemohou postihnout skutečný význam chování, které je nejvyšším projevem života a jeho svobody. Snaha udržet dosavadní postavení člověka jako živé bytosti, jež překonala stádium animality, podmíněná potřebou zachovat lidem zvláštní morální status, ale zároveň představuje nezamýšlený návrat k metafyzice. Co se stane, když přestaneme chápat život podle fyzikálních zákonů a hodnotit jej na základě antropologických, kognitivních kritérií, a povšimneme si dynamiky, která je mu vlastní?


... a neklid zvířecího života Autor: Burgatová, Florence Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024640563 ISBN: 978-80-2464-056-3 Originál: Liberté et inquiétude de la vie animale Překlad: Smolová, Olga Popis: 1× kniha, brožovaná, 296 stran, česky Rozměry: 12,1 × 19,7 cm Rok vydání: 2018 (1 ... Svoboda a neklid zvířecího života — Academia ... . vydání) Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Cílem knihy Svoboda a neklid zvířecího života je analyzovat způsoby, jakými k životu zvířat přistupovali dědici karteziánského myšlení, odprostit se od vnímání zvířete jako protipólu lidství a položit základy skutečné ontologie animality. Proto se Florence Burgatová v ... Svoboda a neklid zvířecího života - Burgatová Florence ... ... . Cílem knihy Svoboda a neklid zvířecího života je analyzovat způsoby, jakými k životu zvířat přistupovali dědici karteziánského myšlení, odprostit se od vnímání zvířete jako protipólu lidství a položit základy skutečné ontologie animality. Proto se Florence Burgatová vrací k autorům jako Hegel, Uexküll ... Cílem knihy Svoboda...SOUVISEJÍCÍ KNIHY