Život a učení Ramany Mahárišiho

Život a učení Ramany Mahárišiho - Jiří Vacek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Vacek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Život a učení Ramany Mahárišiho.pdf


Chcete si knihu přečíst?Život a učení Ramany Mahárišiho ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Vacek. Číst Život a učení Ramany Mahárišiho Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nová kniha o životě a učení Ramany Mahárišiho skvěle doplňuje literaturu o tomto mudrci. Na základě výpovědí těch, kteří s ním pod Arunáčalou žili, boří tak časté mýty o tom, že byl ke všem stále jen milý a laskavý, do ničeho nezasahoval, nikdy se nezlobil apod. Nosným prvkem mudrcova učení je átmavičára, ke které je potřebné úsilí. Hlavními našimi překážkami na stezce totiž jsou ego a vásány. A tudy se ubírá i naše úsilí o dosažení božského života - prováděním átmavičáry a rozpouštěním vásán nepřátelských poznání. Hlasatelé neúsilí tvrdí, že jsme božští a tedy, že není oč usilovat. Podstatně božskými skutečně jsme, ale svou božskost nežijeme a ani ji neznáme. Tito lidé nám jen potvrzují, že mysl plná zla a nečistot nemůže správně pochopit ani nejjasněji vyloženou nauku. Pochopí ji zle a nesprávně. Maháriši učil také stezku odevzdanosti, která je spojením guru jógy a karma jógy. Naprostou odevzdanost své osobě přímo vyžadoval. Významné jsou Mahárišiho názory na vztah mistra a žáka. Vycházejí ze skutečnosti, že žák je ego, bytost odpadlá od Boha, a proto v současném stavu naprosto nebožská. Nemá jinou vyhlídku než sklízení zlé karmy. Cílem žákovství je tento neradostný stav vyřešit, což je možné pouze rozpuštěním ega a dosažením poznání Sebe a konečného vysvobození z nebožských zrodů. A k tomu je mistr naprosto nezbytný. Kniha líčí i mnoho příkladů moci Já, která se projevuje prostřednictvím pomoci mudrcovy osoby. Hynek R.


...niha o životě a učení Ramany Mahárišiho skvěle doplňuje literaturu o tomto mudrci ... Takový seznam prima knih :) - ॐ Duchovní poklady ... . Na základě výpovědí těch, kteří s ním pod Arunáčalou žili, boří tak časté mýty o tom, že byl ke všem stále jen milý a laskavý, do ničeho nezasahoval, nikdy se nezlobil apod. Jiskry života a učení Šrí Ramany Mahárišiho Stránka 5 Řekl mi něco, čemu jsem nerozuměl a ani on mi nerozuměl. yl jste prvním člověkem, kterého jsem potkal ve Vellore, zatímco jsem byl v Bombaj ... Život a učení Ramany Mahárišiho - Jiří Vacek | KOSMAS.cz ... ... . yl jste prvním člověkem, kterého jsem potkal ve Vellore, zatímco jsem byl v Bombaji." Když jsem se jej zeptal, jak se stalo, že mě viděl v Bombaji, ačkoli jsem kromě Guntakalu Život a učení Šrí Ramany Rozhovor Johna Davida s Davidem Godmanem Z angličtiny přeložil Ivo Ries /květen 2008/ (Tento rozhovor byl původně publikován na internetových stránkách Na webu jsou k dispozici jednak přednášky věnované přímo životu Ramany Mahárišiho a jeho učení a dále zde můž...SOUVISEJÍCÍ KNIHY