Kozlova slavnost

Kozlova slavnost - Mario Vargas Llosa | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Mario Vargas Llosa
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kozlova slavnost.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kozlova slavnost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mario Vargas Llosa. Číst Kozlova slavnost Online je nyní tak snadné!

POPIS


Předposlední román Vargase Llosy z roku 2002 znovu nalézá strhující rytmus a spád jeho nejlepších románů propojujících dějiny s fikcí. Urania Cabralová se po pětatřiceti letech vrací domů do Dominikánské republiky, aby se konečně rozloučila s bolestivou minulostí. Na kraji silnice číhají večer v autě čtyři ozbrojení muži. Slavný peruánský spisovatel z těchto dvou situací splétá mnohovrstevnatý, krutý a místy až tragikomický příběh dominikánského diktátora Rafaela Leonidase Trujilla, řečeného Kozel. Kde končí nedotknutelný Vůdce a začíná obyčejný člověk? Jak může rozmar jednoho muže zničit životy tisíců lidí? Vynikající román o diktatuře jako o stavu mysli, který v mnohém připomíná i naši nedávnou minulost.


...zlova slavnost Přidat komentář. Finn69 ... Nobelovo nagrado za književnost dobi perujski pisatelj ... ... . 2 06.04.2016. Zajímavě a čtivě zpracovaná historie Trujillovy diktatury v Dominikánské republice. ... Kozlova slavnost. [Mario Vargas Llosa; Petr Zavadil] Home. WorldCat Home About WorldCat Help. Search. Search for Library Items Search for Lists Search for Contacts Search for a Library. Create lists, bibliographies and reviews: or Search WorldCat. Find items in libraries near you ... Kozlova slavnost peruánského spisov ... Kniha: Kozlova slavnost - Mario Vargas Llosa | Knihy.ABZ.cz ... ... Kozlova slavnost peruánského spisovatele Maria Vargase Llosy (1936) navazuje na dlouhou tradici tzv. diktátorského románu v Latinské Americe, který v průběhu 20. století obohatil světovou literaturu několika skutečnými klenoty. Předposlední román Vargase Llosy z roku 2002 znovu nalézá strhující rytmus a spád jeho nejlepš...SOUVISEJÍCÍ KNIHY