Terra sigillata z Čech v kontextu evropského barbarika

Terra sigillata z Čech v kontextu evropského barbarika - Jakub Halama | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jakub Halama
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Terra sigillata z Čech v kontextu evropského barbarika.pdf


Chcete si knihu přečíst?Terra sigillata z Čech v kontextu evropského barbarika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jakub Halama. Číst Terra sigillata z Čech v kontextu evropského barbarika Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato monografie pojednává o archeologických nálezech keramiky římské provenience typu terra sigillata z oblasti Čech (1.–5. stol. n.l.). Základ tvoří podrobný katalog. V analytické části je shromážděná keramika hodnocena dle jednotlivých dílenských okruhů, tvarů a výzdoby. Navazující kapitoly pojednávají o typech českých lokalit (germánská sídliště versus pohřebiště; četnost na lokalitách a jejich charakteristika; datace a druhy sídlištních objektů), dále směrech, způsobech a chronologii přísunu sigillaty z římských provincií do germánských Čech. Pozornost je také věnována nálezům pozdní produkce (4.–5. stol. n.l.), horizontu markomanských válek, imitacím či vztahu k jiným druhům římských předmětů v Čechách. Sledované aspekty jsou široce porovnávány s dalšími oblastmi neřímské Evropy, ale i situací v přilehlých provinciích. Text doprovází mapy a obrazové, kresebné i fotografické přílohy.


...erra sigillata z Čech v kontextu evropského barbarika Autor: Jakub Halama Tato monografie pojednává o archeologických nálezech keramiky římské provenience typu terra sigillata z oblasti Čech (1 ... Kouzlo kaligrafie - Inkoust a inspirace GRADA Publishing ... ... .-5. stol. n.l.). Terra sigillata z Čech v kontextu evropského barbarika Autor: Halama, Jakub Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024632285 ISBN: 978-80-246-3228-5 Popis: 1× kniha, brožovaná, 250 stran, česky Rozměry: 21,1 × 29,9 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Elektronická kniha: Terra sigillata z Čech v kontextu evropského barbarika Autor: Jakub Halama Tato monografie pojednává o archeologických nálezech keramiky římské provenience typu ... Terra sigillata z Čech v kontextu evropského barbarika ... ... . vydání) Elektronická kniha: Terra sigillata z Čech v kontextu evropského barbarika Autor: Jakub Halama Tato monografie pojednává o archeologických nálezech keramiky římské provenience typu terra sigillata z oblasti Čech (1...SOUVISEJÍCÍ KNIHY