Budeš ženou námořníka

Budeš ženou námořníka - Jaroslav Škába | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Škába
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Budeš ženou námořníka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Budeš ženou námořníka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Škába. Číst Budeš ženou námořníka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jaroslav Škába, původem z Prahy z rodiny bývalého námořníka, se narodil 5. ledna 1884. Již v raném věku procestoval celou Evropu a obchodní loď v Le Havru s kursem do Jižní Ameriky mu otevřela cestu i do celého světa. Dálný východ poznal již jako dobrovolník v rakousko-uherském námořnictvu na křižníku „František Josef I.“. Z této tři a půl roku dlouhé cesty později vznikla kniha „Boxeři v Šanghaji“ (1938). Své námořnické začátky popsal s pábitelským humorem v knize „Mořští flamendři“ (1939). V témže roce své vzpomínky završuje v knize „Kluci od mariny“. Knihy vám zavoní dálkami a romantikou a odlehčenou formou – neboť ne nadarmo je autor někdy označován jako Švejk v námořnické uniformě – připomene něco z námořní historie. Jaroslav Škába zemřel v Praze 23. června 1945 ve věku 61 let. Ještě dodejme, že i další dílo autora je z námořnického prostředí – „Štěstí za oceánem“ (1941) o dobrodružství dvou mladých českých chlapců na moři, a román pro ženy „Budeš ženou námořníka“ (1942). Posledním jmenovaným titulem tak i definitivně uzavíráme sérii „škábovek“ znovuvydaných v nakladatelství Mare-Czech. Protože román pro ženy není doménou našeho nakladatelství, vychází titul “Budeš ženou námořníka” pouze v limitovaném malonákladu.


...v Škába zemřel v Praze 23. června 1945 ve věku 61 let ... MareCzech ... . Ještě dodejme, že i další dílo autora je z námořnického prostředí Štěstí za oceánem (1941) o dobrodružství dvou mladých českých chlapců na moři, a román pro ženy Budeš ženou námořníka (1942). Jaroslav Škába, původem z Prahy z rodiny bývalého námořníka, se narodil 5. ledna 1884. Již v raném věku procestoval celou Evropu a obchodní loď v Le Havru s kursem do Jižní Ameriky mu otevřela cestu i do celého světa. Dálný východ poznal již jako dobrovolník v rakousko ... Autor: Jaroslav Škába - PRESS.SK ... . Dálný východ poznal již jako dobrovolník v rakousko-uherském námořnictvu na křižníku František Josef I.. Z této tři a půl roku dlouhé cesty ... Jaroslav Škába zemřel v Praze 23. června 1945 ve věku 61 let. Ještě dod...SOUVISEJÍCÍ KNIHY