Literatura v Evropě 2005

Literatura v Evropě 2005 - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Literatura v Evropě 2005.pdf


Chcete si knihu přečíst?Literatura v Evropě 2005 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Literatura v Evropě 2005 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Sborník představuje současnou evropskou literaturu ze zcela aktuálního pohledu – zaměřuje se především na události posledního roku. Nabízí bohaté údaje o „malých“ i „velkých“ literaturách: probírá je systematicky po jednotlivých jazykových oblastech. Vymezuje přitom hlavní trendy, zmiňuje významné autory a jejich díla, uvádí výčet čerstvě udělených literárních cen, upozorňuje na kulturní akce spojené s literaturou (festivaly, knižní veletrhy apod.). Mapuje stav knižních trhů různých evropských států a nabízí informace o možnostech, jak zahraniční literární tvorbu sledovat: zahrnuje například též výčet užitečných internetových adres. Vedle knižních novinek vydaných v příslušné oblasti sleduje sborník i české překlady z literatury příslušného jazyka a uvádí také, co v dané zemi vyšlo v překladu z literatury české. Každou kapitolu završuje bibliografický výčet překladů do češtiny a překladů z češtiny. Šíří a hloubkou záběru, fundovaným zpracováním a konfrontací údajů o literatuře vznikající na území celé Evropy jde o jedinečnou pomůcku, umožňující nahlédnout současnou literární tvorbu v širokých souvislostech a propojení geografickém, časovém, jazykovém.


... literatura nebo také literatura doby baroka je literatura, která byla napsána v období baroka, tedy v 17 ... Literatura | NWOO.ORG ... . století, popřípadě ještě v první třetině 18. století.Její časové vymezení může lišit podle zemí a podle badatele. Václav Černý dával počátek barokní éry do souvislosti s dobovými náboženskými válkami v jednotlivých oblastech (třicetiletá ... V roce 2006 - "Polská" sekce literatura.cz se podílela na zajišťování literárních pořadů pro Radio Polského institutu v Praze. - Ve spolup ... iLiteratura.cz - Wikipedie ... .cz se podílela na zajišťování literárních pořadů pro Radio Polského institutu v Praze. - Ve spolupráci s nakladatelstvím Gutenberg jsme vydali sborník Literatura v Evropě 2005. V roce 2005 Literatura v Evropě 2005 Nakladatel: Gutenberg EAN: 9788086349237 ISBN: 80-86349-23-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 312 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2006 (1. vydání) ... Literatura v Evropě - Labyrint . Sborník ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY