C.K. Pionýrské vojsko - 3. část: V letech 1801 až 1815

C.K. Pionýrské vojsko - 3. část: V letech 1801 až 1815 - Zdeněk Holub | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Holub
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
C.K. Pionýrské vojsko - 3. část: V letech 1801 až 1815.pdf


Chcete si knihu přečíst?C.K. Pionýrské vojsko - 3. část: V letech 1801 až 1815 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Holub. Číst C.K. Pionýrské vojsko - 3. část: V letech 1801 až 1815 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Čtenář se ve svazcích této řady seznámí s vojenskou historií z poněkud jiné strany. Dozví se něco o zákulisí bojů v popisech činnosti části technického vojska staré c. k. armády zvané pionýři, a také o jejich vzniku, organizaci a vybavení. Mezi zakladatele tohoto druhu vojska patřil Čech, pozdější polní maršál Radecký. Úkolem pionýrů bylo stručně řečeno především budovat a samozřejmě také ničit mosty a komunikace. Tak se může čtenář seznámit i s tou stránkou operací, která je v ostatních dílech opomíjená, a zároveň s každodenností pionýrského vojska a mnoha dalšími zajímavostmi, které během času zcela upadly v zapomnění. Zdeněk Holub Autor se narodil v roce 1955 v Ostravě, kde absolvoval chemickou průmyslovku, avšak již dlouhá léta žije v Praze. Před odchodem do důchodu pracoval v pražském IKEM. Již od mládí se zajímal o historii, neboť zastává názor, že nevíme-li, odkud přicházíme, stěží víme, kde se nalézáme a už vůbec nemůžeme vědět kam jdeme. Postupem doby se jeho zájem soustředil především na vojenskou historii, a to zejména na její málo známé stránky. Nakonec zájmově zakotvil u historie armády rakouského, potažmo rakousko-uherského soustátí, a to především u období vlády předposledního císaře Františka Josefa I., protože právě toto období patří k hodně bílým místům v historii českých zemí, neboť ani jeden z nástupnických politických systémů neměl z ideologických důvodů zájem se zabývat touto problematikou, která však tvořila pevnou součást životů našich prapředků.


...niha: C.K. Pionýrské vojsko -- 3.část - V letech 1801 až 1815 - Zdeněk Holub ... Ženijní vojsko | Knihy.ABZ.cz ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... > C.K. Pionýrské vojsko -- 3.část ... Zdeněk Holub Autor se narodil v roce 1955 v Ostravě, kde absolvoval chemickou průmyslovku, avšak již dlouhá léta žije v Praze. Před odchodem do důchodu pracoval v pražském IKEM. Již od mládí se zajím ... C.K. Pionýrské vojsko 3. část - V letech 1801 až 1815 ... ... . Před odchodem do důchodu pracoval v pražském IKEM. Již od mládí se zajímal o historii, neboť zastává názor, že nevíme-li, odkud přicházíme, stěží víme, kde se nalézáme a už vůbec ... C.K. Pionýrské vojsko: 3.část - V letech 1801 až 1815 Zdeněk Holub Nakladatel: Mare-Czech 2019 Kniha C.K. Pionýrské vojsko: 3. část . V let...SOUVISEJÍCÍ KNIHY