Císařovna Alžběta a její dcery

Císařovna Alžběta a její dcery - Martha Schadová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Martha Schadová
DIMENZE
9,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Císařovna Alžběta a její dcery.pdf


Chcete si knihu přečíst?Císařovna Alžběta a její dcery ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martha Schadová. Číst Císařovna Alžběta a její dcery Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zajímavá publikace o potomcích císaře Františka Josefa I. a císařovny Alžběty (Sissi) sahá až do dnešní doby. Začíná narozením dcery Žofie v roce 1855. O rok později se narodila arcivévodkyně Gisela. Když po smrti dvouleté Žofie konečně přišel na svět vytoužený syn a dědic, korunní princ Rudolf, radoval se s císařským dvorem celý národ. Až po dalších deseti letech spatřila světlo světa arcivévodkyně Marie Valérie, císařovnino "uherské dítě", jak ji matka ráda nazývala. Marie Valérie byla matčiným miláčkem, jí především věnovala všechnu lásku a pozornost. Žádné jiné z dětí také nikdy nebrala s sebou na cesty. Giselu rodiče provdali v šestnácti letech a její manželství nepatřilo k příliš šťastným. Autorka, známá historička Martha Schadová, založila svou publikaci nejen na literatuře, ale také na studiu dokumentů ze soukromých archivů císařské rodiny. Seznamuje čtenáře s poměry v císařské rodině a přináší řadu méně známých informací o sebevraždě korunního prince Rudolfa i atentátu na císařovnu. Cituje mnohé úryvky z rodinné korespondence a doprovází je četnými reprodukcemi obrazů a fotografií i některými básněmi z pera císařovny i Marie Valérie. Čtenáři se seznámí i s osudy vnoučat a pravnoučat císařského páru a z textu i připojeného rodokmenu poznají, jak se rodina ve dvacátém století rozrostla. Publikace doplněná řadou krásných snímků a dokumentů se věnuje dcerám císaře Františka Josefa a císařovny Alžběty a nezapomíná ani na jejich potomky až do dnešních dob.


... Amálie Evženie (24. prosince 1837, Mnichov - 10 ... Co jsem četl, čtu a budu číst (#mlbookchallenge) - YouTube ... . září 1898, Ženeva, německy: Elisabeth Amalie Eugenie, Herzogin in Bayern), známá pod přezdívkou Sissi, byla bavorská princezna z rodu Wittelsbachů a po svém sňatku s Františkem Josefem rakouská císařovna, česká a korunovaná uherská královna pod jménem Erzsébet (maďarsky Wittelsbach Erzsébet magyar királyné Hledáte Císařovna Alžběta a její dcery od Martha Schadová? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Marie Valérie - Deník ... Alžběta Kristýna Brunšvicko-Wolfenbüttelská - Wikipedie ... . 33 prodejen po celé ČR Marie Valérie - Deník nejmilejší dcery císařovny Alžběty Rakouské 2007; Stalinova dcera 2005; Císařovna Alžběta a její dcery 2006; Milovaly vůdce 2011; Podobné knihy. Malá divoška 1993; Mladá císařovna 1998; Srdce a koruna 1999; všech 8 podobných. Kniha Císařovna Alžběta a její dcery je v C...SOUVISEJÍCÍ KNIHY