Autor – text – dílo a jiné textologické studie

Autor – text – dílo a jiné textologické studie - Mojmír Otruba, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Mojmír Otruba,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Autor – text – dílo a jiné textologické studie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Autor – text – dílo a jiné textologické studie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mojmír Otruba,. Číst Autor – text – dílo a jiné textologické studie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Přítomný svazek přináší výbor z textů Mojmíra Otruby (1923–2003) z rozsáhlého období 60. až 90. let. Přestože Otruba – jedna z nejvýraznějších postav naší poválečné textologie – za dobu své mnohaleté odborné kariéry publikoval řadu studií, článků a recenzí zaměřených k textové kritice, nebyly tyto jeho textologické příspěvky dosud sebrány a vydány knižně. Vedle rozsáhlé studie Autor – text – dílo, která problematizuje a rozvíjí řadu otázek naší textologie po jejím vzmachu v 60. letech (např. pojetí varianty, autora či tzv. kanonického textu), výbor přináší další autorovy články a recenze, přičemž některé texty dochované v rukopise otiskuje vůbec poprvé. V jednotlivých oddílech tak kniha představuje Otrubovy kritické práce věnované významným počinům domácí textologické literatury (rozsáhlá recenze příručky Editor a text, Vašákových Metod určování autorství či tzv. černé Textologie), dále nabízí ukázky z autorových kritik jednotlivých edičních počinů (např. výborů z díla O. Březiny, J. Vrchlického, K. Havlíčka), pronikavý Otrubův příspěvek v oblasti výzkumu textu Máje K. H. Máchy nebo metodologicky orientované texty k problematice vydávání odborné literatury a korespondence. Další autorovy texty se související tematikou jsou otištěny v rámci komentáře.


...zsáhlé studie Autor - text - dílo, která problematizuje a rozvíjí řadu otázek naší textologie po jejím vzmachu v 60 ... Ústav pro českou literaturu AV ČR - knihy | Databáze knih ... . letech (např. pojetí varianty, autora či tzv. kanonického textu), výbor přináší další autorovy články a recenze, přičemž některé texty dochované v rukopise otiskuje vůbec poprvé. Autor - text - dílo a jiné textologické studie. Otruba, Mojmír. Vydání: Ústav pro českou literaturu AV ČR, v.v.i. 2018 | Jazyk: čeština | Signatura: X 9055 Kniha: Autor - text - dílo (Mojmír Otruba, Michal Kosák a Jiří Flaišma ... Autor - text - dílo a jiné textologické studie - Otruba ... ... .v.i. 2018 | Jazyk: čeština | Signatura: X 9055 Kniha: Autor - text - dílo (Mojmír Otruba, Michal Kosák a Jiří Flaišman). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Vedle rozsáhlé studie Autor - text - dílo, která problematizuje a rozvíjí řadu otázek naší textologie po jejím vzm...SOUVISEJÍCÍ KNIHY