Evangelická mystika

Evangelická mystika - Peter Zimmerling | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Peter Zimmerling
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Evangelická mystika.pdf


Chcete si knihu přečíst?Evangelická mystika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Peter Zimmerling. Číst Evangelická mystika Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha německého teologa Petera Zimmerlinga boří letité klišé, podle něhož je mystika výhradně katolická a k protestantismu se nehodí. Autor připomíná, že mystická citlivost je vlastní každému z nás, neboť mystické založení člověka souvisí se stvořením: příroda je stvořena Bohem a člověk jako Boží stvoření tuší existenci neviditelného světa Boha a nebe a cítí, že sám sebe nekonečně přesahuje. Mystika člověku pomáhá uvědomit si svoji sebetranscendenci. Otevírá člověka neznámému, nepochopitelnému - a zároveň toto tajemné chrání před tím, aby bylo člověkem osvojeno, a tím umrtveno. Podstatu evangelické mystiky Peter Zimmerling demonstruje na životě a díle těchto jejích představitelů: Martin Luther (1483-1546), Philipp Nicolai (1556-1608), Paul Gerhardt (1607-1676), Johann Sebastian Bach (1685-1750), Gerhard Tersteegen (1697-1769), Mikoláš Ludvík hrabě z Zinzendorfu (1700-1760), Dag Hammarskjöld (1905-1961), Dietrich Bonhoeffer (1906-1945) a Dorothee Sölle (1929-2003). Peter Zimmerling (1958) je profesorem praktické teologie na Univerzitě v Lipsku, tématu evangelické mystiky se věnuje celou svou profesní kariéru. Je členem předsednictva Společnosti přátel křesťanské mystiky (Gesellschaft der Freunde christlicher Mystik e.V.), za svou přednášku o Dagu Hammarskjöldovi získal v roce 2014 cenu Evangelické akademie Bádenska. Vydání knihy Evangelická mystika¸ která je jeho již osmnáctou samostatnou publikací, předcházely práce věnované evangelické spiritualitě – Martinu Lutherovi, německému pietismu, hraběti Zinzendorfovi a jednotě bratrské, teologii charismatických hnutí či Dietrichu Bonhoefferovi. Zimmerlingovo obsáhlé pojednání o evangelické (luterské) mystice vychází česky v překladu Hany Jüptnerové, autorem doslovu k českému vydání je Tomáš Molnár. Kniha vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, Česko-německého fondu budoucnosti a Nadačního fondu Věry Třebické-Řivnáčové.


...ická mystika. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Mystika ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... [email protected] Církev evangelická Společenství evangelických církví v Evropě neboli Leuenberské společenství církví je svazem 105 protestantských církví z Evropy a Jižní Ameriky (které mají kořeny v Evropě). Kniha: Evangelická mystika - Peter Zimmerling. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále pln ... Kniha: Evangelická mystika - Peter Zimmerling | Knihy.ABZ.cz ... . Kniha: Evangelická mystika - Peter Zimmerling. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... (ČB 6/2019) ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY