Rudá biologie: Pseudověda v SSSR

Rudá biologie: Pseudověda v SSSR - Valery Soyfer | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Valery Soyfer
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rudá biologie: Pseudověda v SSSR.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rudá biologie: Pseudověda v SSSR ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Valery Soyfer. Číst Rudá biologie: Pseudověda v SSSR Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zábavně a ironicky vypráví Valery Soyfer o tragickém zasahování bolševiků do přírodních věd. Popisuje „seriózní“ teorie o vzniku buněk z nebuněčné hmoty, o tvorbě lidských kostí z červů, o dlouhověkosti dosažené sodovými koupelemi a o dalších mystických „objevech“ mičurinské biologie. Podstatu všech podvodů přitom srozumitelně vysvětluje jako přírodovědec a historik zároveň. Současně se pokouší rozkrýt osobnosti a chování vědců v době nesvobody, z nichž někteří zaplatili za svou čest i vlastním životem. Autor dvacítky knih, Valery Soyfer, je po celém světě uznáván jako molekulární genetik a historik. Od předsedy AV ČR obdržel medaili J. G. Mendla za přínos genetice. V 80. letech byl vyhoštěn ze SSSR poté, co zveřejnil kritické statě o dějinách sovětské biologie. V současnosti je Soyfer ředitelem Laboratoře molekulární genetiky na George Mason University v USA a řídí aktivity filantropa G. Sorose v Rusku a Gruzii. Česky doposud nevyšla kniha objasňující podvody mičurinské biologie, kterou sovětský režim prosazoval nejen v SSSR, Číně, ale i v celém východním bloku. Michael Štorek a Pavel Paleček se v doslovu zabývají ideologizací vědy v Československu, která vrcholila v roce 1952 a jejíž důsledky trvají dodnes.


...logie - pseudověda v SSSR (1) Biologie | 14 ... Prodam biologie - bazar - Bazoš.cz ... .09.2005. Lysenko nasliboval Stalinovi, že během několika let zdesetinásobí úrodu. Stalin pak říkal mnohým spolupracovníkům: „Ať si soudruh Lysenko vymýšlí, co chce, ale nám stačí i padesátiprocentní zvýšení." Kniha: Rudá biologie Pseudověda v SSSR - Valery Soyfer. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše ... SOJFER, Valerij Nikolajevič : Rudá biologie ... . Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... RUDÁ BIOLOGIE - PSEUDOVĚDA V SSSR. Chvátal Jaroslav. autor. 19.10.2005 Tajná historie lidstva. 100 % 0 % 0 komentářů ... Rudá biologie : pseudověda v SSSR. Brno: Stilus P...SOUVISEJÍCÍ KNIHY