Cesta za svobodou

Cesta za svobodou - Milan Matějček | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Milan Matějček
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesta za svobodou.pdf


Chcete si knihu přečíst?Cesta za svobodou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milan Matějček. Číst Cesta za svobodou Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jádrem knihy je naléhavá snaha sdělit své zkušenosti, popsat složitou proměnu životních východisek emigranta i osobní oběť, kterou odevzdává zejména první emigrantská generace ztrátou vlastních kořenů. Také zkušenost nakonec nerealizovaného návratu po roce 1989 a zároveň perspektiva z kanadského Vancouveru na naši dnešní současnost je pozoruhodná a inspirativní. Manželé Milan a Jarmila se dvěma malými dětmi Péťou a Adélkou se rozhodli v roce 1984 emigrovat do Kanady. Když splnili své povinnosti vůči starým rodičům s rozsáhlou historií politického proskribování, chtěli dopřát zejména svým dětem život ve svobodnějším světě, opustili svůj pražský dům a odjeli na zdánlivou dovolenou. Otec rodiny - autor a hlavní postava příběhu zároveň - popisuje zážitky i zkušenosti během cesty přes bělehradský sběrný tábor, a zejména pak své osudy, počínání a pokusy o prosazení se ve vlastní emigraci.


...y People & Blogs; Song Like a Dog Chasing Cars; Artist Hans Zimmer & James Newton Howard; Album The Dark Knight (Original Motion Picture Soundtrack) Cesta za svobodou (TV film) Böseckendorf - Die Nacht, in der ein Dorf verschwand; ... Dlouhá cesta za svobodou - Nelson Mandela | Databáze knih ... ... Herecké výkony, kulisy a zpracování (ten kouř simulující mlhu!) už za moc nestály. Průměr, ale historická nauka byla důležitá. (29.9.2018) všechny komentáře uživatele / ... Třetí zlatá mince České mincovny z minisérie „Cesta za svobodou", která vychází u příležitosti 30. výročí pádu komunistického režimu, připomíná petici s názvem „Několik vět", jejímž ústředním té ... 1989- 2019: 30 let od exodu východoněmeckých občanů přes ... ... ... Třetí zlatá mince České mincovny z minisérie „Cesta za svobodou", která vychází u příležitosti 30. výročí pádu komunistického režimu, připomíná petici s názvem „Několik vět", jejímž ústředním tématem byla svoboda. „Pohyb ve společnosti se začíná stále povážlivěji srážet s nehybností moci, roste společenské napětí a začíná hrozit ... V jedinečn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY