Vězeňské zdi kdyby promluvily

Vězeňské zdi kdyby promluvily - Richard Wurmbrand | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Richard Wurmbrand
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vězeňské zdi kdyby promluvily.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vězeňské zdi kdyby promluvily ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Richard Wurmbrand. Číst Vězeňské zdi kdyby promluvily Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor knihy, rumunský luterský farář, jenž byl ve své vlasti v padesátých letech čtrnáct let vězněn pro svou víru, zde předkládá svá kázání, která si v duchu sestavil ve vězení, a to zejména během dlouhých dvou let strávených na samotce. Kniha je pozoruhodným a jedinečným dokumentem o hlubinách křesťanské víry uprostřed nelidského teroru a zoufalství. J. B. Phillips, americký teolog a autor známého moderního anglického překladu Nového zákona, napsal po přečtení této knihy: „Je to snad nejpodivuhodnější kniha, kterou jsem kdy četl. Richard Wurmbrand musí být jedním z nejdůležitějších křesťanů naší doby. Jeho zkušenosti přesahují mnohé z toho, co považujeme za nejzazší meze lidských možností, a kde si on přesto zachoval víru v Krista i moc Boží lásky.“ Některé myšlenky autora nám možná budou připadat zvláštní. Sám autor o tom v úvodu knihy píše: Dobře vím, že mnou vyslovené myšlenky jsou v rozporu s tím, jak mnozí křesťané rozumějí Písmu. Avšak můj život v čase, kdy jsem ona kázání sestavoval, se rovněž neshodoval s životním stylem křesťanů ve svobodném světě. Neměl jsem Bibli, teologické knihy ani křesťanské společenství, jež by dohlíželo na správnost mého uvažování. Neporovnávejte mé myšlenky ze samotky s tím, co vás napadá, když sedíte v pracovně či obývacím pokoji. Raději se snažte pochopit, co si mysleli a myslí miliony křesťanů v komunistických věznicích, když na ně dorážejí strašlivé zmatky.


...ské zdi kdyby promluvily . 16. 02. 2019 ... Vězeňské zdi kdyby promluvily - Richard Wurmbrand ... ... . Autorova kázání, sestavená na samovazbě, která jsou pozoruhodným a jedinečným dokumentem o hlubinách křesťanské víry uprostřed nelidského teroru a zoufalství. Richard Wurmbrand, 1972. Autor knihy, rumunský luterský farář, jenž byl ve své vlasti v padesátých letech čtrnáct let vězněn pro svou víru, zde předkládá svá kázání, která si v duchu sestavil ve vězení, a to zejména během dlouhých dvou let strávených na samotce. Vězeňské zdi kdyby promluvily Autor: ... Vězeňské zdi kdyby promluvily - luxor.cz ... . Vězeňské zdi kdyby promluvily Autor: Wurmbrand, Richard Nakladatel: Stefanos EAN: 9788087081815 ISBN: 978-80-87081-81-5 Originál: If Prison walls Could Speaks Překlad: Kolmačka, Pavel Popis: 1× kniha, vázaná, 136 stran, česky Rozměr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY