Generál šel na smrt: Životní příběh Aloise Eliáše

Generál šel na smrt: Životní příběh Aloise Eliáše - Robert Kvaček, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Robert Kvaček,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Generál šel na smrt: Životní příběh Aloise Eliáše.pdf


Chcete si knihu přečíst?Generál šel na smrt: Životní příběh Aloise Eliáše ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Robert Kvaček,. Číst Generál šel na smrt: Životní příběh Aloise Eliáše Online je nyní tak snadné!

POPIS


Příběh za druhé světové války ojedinělý: Poprava předsedy vlády země okupované Němci! Hitlerovci se jí dopustili v červnu 1942 na pražské střelnici v Kobylisích. Na rozdíl od Stalinistů nacisté, jisti si svým vítězstvím, se podobnými vraždami veřejně chlubili! Alois Eliáš nebojoval běžnými zbraněmi jako Tři králové Morávek, Mašín a Balabán. Jeho zbraní byla vojenská lest, předstírání a oddalování, získávání času a snaha o narušení záměrů protivníka. Za těžkých podmínek udržoval rádiové i kurýrní spojení se svým vrchním velitelem prezidentem Benešem v Londýně a využíval i dřívější známosti s protektorem Neurathem z mírových jednání v Ženevě. Svedl nejeden „ústupový“ boj se svým protivníkem K. H. Frankem. Byl si vědom toho, že mu hrozí smrt. Jiným pomohl k emigraci, ale sám nabídku emigrovat odmítl, že tam už je generálů dost. Teprve v den výměny protektoraHeydrichem koncem září 1941 byl zatčen a německým tribunálem složeným z gestapáků „odsouzen“ k smrti. Zemřel jako hrdina. Odmítl šátek přes oči a díval se upřeně na své vrahy.


...sef Eliáš (29. září 1890 Královské Vinohrady - 19 ... Arada.cz | Generál šel na smrt ... . června 1942 Praha - Kobyliská střelnice) byl český generál, politik, účastník domácího odboje za druhé světové války a předseda protektorátní vlády mezi léty 1939 a 1941. Za svou odbojovou činnost byl nacisty jako jediný premiér okupovaného státu popraven Generál šel na smrt - Životní příběh Aloise Eliáše. Celkové hodnocení ... V Nakladatelství Epocha právě vychází 4. vydán ... Generál šel na smrt -- Životní příběh Aloise Eliáše ... ... V Nakladatelství Epocha právě vychází 4. vydání knihy Generál šel na smrt Dušana Tomáška a Roberta Kvačka. Kniha je již k dostání na pultech knihkupectví. Čtenáři si ji také mohou pořídit s 25% slevou v e-shopu Nakladatelství Epocha. Kniha: Generál šel na smrt - Životní příběh Aloise Eliáše - Dušan T...SOUVISEJÍCÍ KNIHY