Rty a zuby

Rty a zuby - Bohuslav Reynek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Bohuslav Reynek
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rty a zuby.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rty a zuby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bohuslav Reynek. Číst Rty a zuby Online je nyní tak snadné!

POPIS


Básník a grafik napsal celkem třináct básnických sbírek, které vyšly za jeho života s výjimkou poslední sbírky Odlet Vlaštovek. Pátou básnickou sbírkou Rty a zuby se uzavírá jeho první tvůrčí období, pro něž je charakteristický intenzivní prožitek smutku a zániku a silná expresivita výrazu. Sbírka je v jistém smyslu klíčovou pro Reynkův básnický vývoj; dovršuje se v ní jednak expresionistická tendence, z níž Reynek vyšel, jednak se zde už anticipuje jeho budoucí oproštěnost a zakotvenost v horizontu rodného Petrkova na Českomoravské vysočině.


...k a grafik napsal celkem třináct básnických sbírek, které vyšly za jeho života s výjimkou poslední sbírky Odlet Vlaštovek ... Zuby - Brněnská lékárna - Váš partner pro zdraví ... . Pátou básnickou sbírkou Rty a zuby se uzavírá jeho první tvůrčí období, pro něž je charakteristický intenzivní prožitek smutku a zániku a silná expresivita výrazu. REYNEK, Bohuslav. Rty a zuby. 1. vyd. Havlíčkův Brod: Literární čajovna Suzanne Renaud, 2006. 67 s. ISBN: 80-86653-11-. FORMA: 41 básní, každá má svůj název. OBSAH: Reynkova pátá básnická sbírka (1925) je poslední ... Rty a zuby (Book, 2006) [WorldCat.org] ... . 67 s. ISBN: 80-86653-11-. FORMA: 41 básní, každá má svůj název. OBSAH: Reynkova pátá básnická sbírka (1925) je posledním z jeho děl, ze kterých přímo čiší smutek a zánik. Rty a zuby. [Bohuslav Reynek; Jaroslav Med] Home. WorldCat Home About WorldCat Help. Search. Search for Library Items Search for Lists Search for Contacts Search for a Libr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY