Nenásilná komunikace a moc: V institucích, společnosti i rodině

Nenásilná komunikace a moc: V institucích, společnosti i rodině - Marshall B. Rosenberg | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Marshall B. Rosenberg
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nenásilná komunikace a moc: V institucích, společnosti i rodině.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nenásilná komunikace a moc: V institucích, společnosti i rodině ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marshall B. Rosenberg. Číst Nenásilná komunikace a moc: V institucích, společnosti i rodině Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nenásilná komunikace zná dva koncepty moci: moc nad někým a moc s někým. Moc nad někým má ten, kdo druhé kritizuje, obviňuje, zahanbuje, odměňuje či trestá a podobně. Moc s někým má člověk, který zná a uznává svoje hodnoty a potřeby i hodnoty a potřeby druhých lidí, a ti mu v důsledku toho přisuzují pozici moci, protože věří, že jim pomůže v naplňování jejich potřeb. Základem knihy je seminář, který měl v Itálii před lety tvůrce metody Marshall Rosenberg ve spolupráci s Vilmou Costetti, jež byla první trenérkou nenásilné komunikace v Itálii. Formou rozhovoru s účastníky semináře Rosenberg rozebírá různé kontexty moci, např. politiku, podnikání, školu nebo rodinu. Zabývá se i mocí empatie a jejím vlivem na lidské zdraví. Kniha nám jednoduchým jazykem ukazuje, jakým způsobem si teoreticky i prakticky osvojit moc, jejíž síla spočívá v tom, že jednáme v souladu a společně s druhými. Marshall Rosenberg byl americký psycholog, mediátor, autor a učitel, který vytvořil metodu nenásilné komunikace, tj. proces, který podporuje partnerství a pomáhá řešit konflikty mezi lidmi, ve vztazích, a v komunitách. V Portále vyšly jeho knihy Nenásilná komunikace a Co řeknete, změní svět.


... Recenze: Nenásilná komunikace a moc v institucích, společnosti i rodině Recenze: Nenásilná komunikace a moc v institucích, společnosti i rodině Do knihkupectví se dostává v českém překladu již několikátá kniha z oblasti nenásilné komunikace, za což jsem velmi rád ... Nenásilná komunikace a moc (Portál) ... . Recenze: Nenásilná komunikace a moc v institucích, společnosti i rodině. Do knihkupectví se dostává v českém překladu již několikátá kniha z oblasti nenásilné komunikace, za což jsem velmi rád. Konkrétně od Marshalla Rosenberga vyšly publikace Nenásilná komunikace a Co řeknete, změní váš svět. Nenásilná komunikace zná dva koncepty moci: moc nad někým a moc s někým. Moc nad někým má ten, kdo druhé kritizuje, obviňuje, zahanbuje, odměňuje či trestá a p ... Nenásilná komunikace a moc - Marshall B. Rosenberg ... . Konkrétně od Marshalla Rosenberga vyšly publikace Nenásilná komunikace a Co řeknete, změní váš svět. Nenásilná komunikace zná dva koncepty moci: moc nad někým a moc s někým. Moc nad někým má ten, kdo druhé kritizuje, obviňuje, zahanbuje, odměňuje či trestá a podobně. Moc s někým má člověk, který zná a uznává svoje hodnoty a potřeby i hodnoty a p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY