Těžká Barbora

Těžká Barbora - Jiří Voskovec, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Voskovec,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Těžká Barbora.pdf


Chcete si knihu přečíst?Těžká Barbora ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Voskovec,. Číst Těžká Barbora Online je nyní tak snadné!

POPIS


Hra, kterou uvedli Voskovec a Werich ve svém Osvobozeném divadle v roce 1937, se vyjadřuje s neopakovatelným humorem a ironií k nebezpečí vzrůstajícího nacismu u našich sousedů. Je namířena proti poraženectví a kolaborantům, reaguje na německou lživou taktiku předstíraných útoků. Aktuálnost hra neztratila ani později, kdy ji Werich uvedl s M. Horníčkem v letech poválečných, její humor nezestárl a dokáže rozesmát dodnes a terč svého posměchu si jistě najde i u dnešního čtenáře. Vychází jako 141. Svazek edice D.


... Barbora aneb 19 obrazů o zmoudření Eidamských je 26 ... Těžká Barbora — Česká televize ... .divadelní hra autorů Jana Wericha a Jiřího Voskovce s hudbou Jaroslav Ježka v Osvobozeném divadle. Premiéra této hry byla 7. listopadu 1937 v režii Jindřicha Honzla a dočkala se 179 repríz. Hudba Jaroslav Ježek, balet Saša Machov, výprava A. Wachsman.Autoři připsali hru Ivanu Olbrachtovi. Herecké Vánoce (1970) (Jan Werich, Vladimír Menšík, Jiřina Bohdalová...) - Duration: 58:14. Voskovec & Werich & Ježek - Vžd ... Těžká Barbora - Home | Facebook ... ...) - Duration: 58:14. Voskovec & Werich & Ježek - Vždy s úsměvem 115,133 views Těžká Barbora (English: Heavy Barbora) is a Czech satirical play directed against the rising power of the Nazi régime. It was premiéred on 5 November, 1937 at Osvobozené divadlo in Prague.The come...SOUVISEJÍCÍ KNIHY