Blesk

Blesk - Lydie Dattas | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Lydie Dattas
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Blesk.pdf


Chcete si knihu přečíst?Blesk ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lydie Dattas. Číst Blesk Online je nyní tak snadné!

POPIS


Knihou Blesk Lydie Dattasové probleskují téměř všechny jeho podoby či metafory s ním spojené: záblesk krásy, šílenství či posedlosti, ničivé údery blesků, které zasáhly do života autorčiny rodiny, láska jako blesk z čistého nebe, ohromení, rozblesknutí, pohromy i hromobití. V krátkých kapitolách k nám podivuhodným způsobem střídavě promlouvají dva mimoběžné světy, jejichž pojítkem je sama autorka: svět západní inteligence a umění, který jí formoval, a svět převážně negramotných žitánů (cikánů) od cirkusu, který ji okouzloval i děsil. Oba tvoří její „dvojí rodinu“: tu, z níž pochází, a tu „adoptivní“, do níž se přivdala. Dcera emočně rozkolísané divadelní herečky britského původu a titulárního varhaníka v Notre-Dame trávila značnou část dětství s otcem v katedrále, která jí byla svého druhu domovem. Tím druhým domovem se jí později stal legendární Zimní cirkus v XI. pařížském obvodě, v němž si studentka filosofie a začínající básnířka těžce vydobývala své místo. Dvojí domov ve dvou protikladných, archetypálních budovách města světel. Dva světy plné diamantů i krutosti.


...ty a jejich sklandály, kdo s kým chodí, kdo koho podvádí? Blesk ... Penzion Blesk, Ružomberok, Slovakia - Booking.com ... .cz přináší zprávy o domácích i zahraničních celebritách, pikantnosti z jejich soukromí a žhavé novinky. Zkrátka vše, co vás zajímá. Blesk je váš zpravodajský portál, který vám přináší nejen vše o celebritách, ale také události, zprávy ze sportu, rady nebo předpověď počasí Začtěte se do článků na Blesk.cz a užijte si svou porci zábavy i zpráv. PJ Masks Official 4,51 ... Blesk, Ostrava, Ostrava - Zomato ... .cz a užijte si svou porci zábavy i zpráv. PJ Masks Official 4,514,140 views. Om Nom Stories - New season 6 - cooking recipe - Cut The Rope - KEDOO animations for kids. - Duration: 52:16. Kedoo ToonsTV - Funny Animations for Kids ... Předplatné novin Blesk. Noviny Blesk se staly nejčtenějším a nejprodávanějším titulem v České rep...SOUVISEJÍCÍ KNIHY