Aktuální témata kulturálních studií

Aktuální témata kulturálních studií - Angela McRobbie | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Angela McRobbie
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Aktuální témata kulturálních studií.pdf


Chcete si knihu přečíst?Aktuální témata kulturálních studií ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Angela McRobbie. Číst Aktuální témata kulturálních studií Online je nyní tak snadné!

POPIS


Učebnice kulturálních studií Angely McRobbie je zasvěceným úvodem do široké problematiky dnes už etablované komunikační vědy. Kniha je uvedena nejslavnějším konceptem jednoho ze zakladatelů první školy kulturálních studií Birminghamského Centra Stuarta Halla – modelem televizní determinace, což je zároveň uvedení do oboru. Kapitoly věnované ostatním důležitým postavám kulturálních studií jsou velmi aktuálním představením klíčových badatelů a současně uvedením do jejich konceptů. V knize najdete rozbor „rasalizace“ v kulturálních studiích Paula Gilroye, úvahu o roli pohlaví v myšlení Judithy Butler, výklad o popírání ustálených konceptů týkajících se tzv. třetího světa v díle Homi K. Bhabhy, vysvětlení pojetí kulturního vkusu jako sociálního konstruktu ve spisech Pierra Boudieua a kritiku fragmentarizace, nestability a dezorientace v myšlení předního amerického kritika postmodernismu Frederika Jamesona. Publikace je určena zejména pro studenty komunikačních věd a odbornou veřejnost.


...e kulturálních studií Angely McRobbie je zasvěceným úvodem do široké problematiky dnes už etablované komunikační vědy ... McRobbie Aktuální témata kulturálních studií - Otrokovice ... ... . Kniha je uvedena nejslavnějším konceptem jednoho ze zakladatelů první školy kulturálních studií Birminghamského Centra Stuarta Halla - modelem televizní determinace, což je zároveň uvedení do oboru. Kupte knihu Aktuální témata kulturních studií (Angela McRobbie) s 13 % slevou za 283 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 16 mil ... Aktualni temata kultur studii | Sleviste.cz ... . Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 16 miliónů titulů. Kulturální studia jsou mladým oborem především mediálních studií. Vycházejí z neomarxistických zdrojů a z literární kritiky meziválečné Frankfurts...SOUVISEJÍCÍ KNIHY