Kosmický had

Kosmický had - Jeremy Narby | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jeremy Narby
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Kosmický had.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kosmický had ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jeremy Narby. Číst Kosmický had Online je nyní tak snadné!

POPIS


V této knize, která od svého prvního vydání nepřestává budit zájem v řadě zemí světa, přináší Jeremy Narby zcela nový pohled na téma vědění a moudrosti původních přírodních národů Amazonie. Provádí nás stezkami starobylého šamanského vědění, které amazonští indiáni získávají především prostřednictvím požívání halucinogenních rostlin. Ve svém putování za poznáním nás zároveň zasvěcuje do tajů DNA, kyseliny dirybonukleové – jedinečné chemické látky, která je podstatou existence všech živých soustav na Zemi. Narbyho kniha nahlíží otázku „indiánského vědění“ v širokém filozofickém a kosmologickém rámci, v němž odhaluje netušené souvislosti mezi šamanským věděním a moderní biologií. Autor čerpá z bohatých antropologických a biologických zdrojů a předkládá je čtenáři ve zcela novém a neobvyklém světle. Narbyho hypotéza je jistě velmi odvážná, nicméně je pečlivě podložena argumenty a poznatky napříč mnoha obory a navíc je podána formou fascinujícího a strhujícího vyprávění. Jeremy Narby se dlouhá léta zabýval záhadou rostlinné komunikace související s prožitkyvyvolanými ayahuaskou. Svá odhalení dokládá na základě poznatků moderní molekulární biologie. Při ayahuaskových vizích se téměř ve všech případech šamanům zjevují obrazy hadů či provazových žebříků, které Narby uvádí do souvislosti nejen s ayahuaskovou liánou, nýbrž i samotnou dvojšroubovicí DNA. A tak může čtenář sdílet s autorem úžas nad tím, jak se pohled na svět amazonských šamanů požívajících ayahuasku až neuvěřitelně nápadně podobá modernímu vědeckému pohledu z jiné perspektivy, a společně s ním rozjímat nad tajemstvím původu života a jeho smyslu.


...adě svého výzkumu jsem dospěl k následující hypotéze: šamani ve svých vizích dostávají své vědomí na molekulární úroveň a získávají přístup k informac ... Kosmický had alternativy - Heureka.cz ... ... V knize Kosmický had, která od svého prvního vydání nepřestává budit zájem v řadě zemí světa, přináší Jeremy Narby zcela nový pohled na téma vědění a moudrosti původních přírodních národů Amazonie. Provádí nás stezkami starobylého šamanského vědění, které amazonští indiáni získávají především ... Kosmický had Autor: Narby, Jeremy Nakladatel: Rybka P ... Mutace způsobila, že jsou lidé chytřejší než zvířata ... ... . Provádí nás stezkami starobylého šamanského vědění, které amazonští indiáni získávají především ... Kosmický had Autor: Narby, Jeremy Nakladatel: Rybka Publishers EAN: 9788087067000 ISBN: 80-87067-00-2 Originál: The Cosmic Serpent Překlad: Talířová, Zuzana Popis: 1× kniha, vázaná, 288 stran, česky Rozměry: 14 × 21 cm Rok vyd...SOUVISEJÍCÍ KNIHY