Písně země Nairi: Lidové a trubadúrské písně středověké Arménie

Písně země Nairi: Lidové a trubadúrské písně středověké Arménie - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Písně země Nairi: Lidové a trubadúrské písně středověké Arménie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Písně země Nairi: Lidové a trubadúrské písně středověké Arménie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Písně země Nairi: Lidové a trubadúrské písně středověké Arménie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Antologie arménských básní drží kvalitní trend nepojmenované ediční řady svazků mimoevropské poezie nakladatelství DharmaGaia. Svým způsobem kniha představuje i stručné uvedení do dějin arménského lidu a prostoru obývaného tímto etnikem, takže kromě poetické a literárněvědní hodnoty má kniha přínos i pro historiky. Komentáře jsou místy však duplicitní, a tak by bylo bývalo lepší, kdyby kniha obsahovala menší úhrn komentářů ve prospěch většího (a rozsáhlejšího) výběru básnických skladeb. Např. úvodní oddíl věnovaný mýtům a pověstím obsahuje jen třístrofou ukázku mytologického eposu, ze které si sotva uděláte řádný obrázek, zatímco čtenář by jistě ocenil rozsáhlejší ukázku. To považuji za škodu na kráse. Martin Třešňák vypravil knihu graficky střídmě, co však vadí, je opakovaná reprodukce motivu hory Ararat z obálky na signetu, což je při nejmenším hloupé (tím spíš, že na titulním listu je další fotoreprodukci (jiný záběr téže hory!), takže úvodní stránky knihy působí velmi 'kolotočářsky' a zároveň inflačně, což motivu posvátné hory Ararat škodí). A rovněž v tiráži je opět - hádejte co: Ararat. Jinak je to ale pěkná kniha.


... Písně země Nairi -- Lidové a trubadúrské písně středověké Arménie ... Ženské rituály. Rituály pro ženy jako cesta osobní ... ... . Fungujeme! ... (lidové a trubadúrské písně středověké Arménie) Další popis zobrazit. Výbor arménské poezie, lidových a trubadúrských písní od mýtů a pověstí z nejstarších dob, přes středověké ašubhy, skladatele hairenů, až po ... Písně země Nairi - lidové a trubadúrské písně středověké Arménie Čtenář tak má možnost skrze srozumitelný, ale zasvěcený pohled proniknout do historie této země a zejména do její bohaté kultury. Putování básnictvím Arménie Písně země Nairi - Lidové a trubadúrsk ... Kniha: Písně země Nairi (DharmaGaia) | Martinus ... . Putování básnictvím Arménie Písně země Nairi - Lidové a trubadúrské písně středověké Arménie. Básně vybrala a přeložila Petra Kohoutková.. DharmaGaia, Praha 2...SOUVISEJÍCÍ KNIHY