Druhý život Marýny G.

Druhý život Marýny G. - Vladimíra Klimecká | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimíra Klimecká
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Druhý život Marýny G..pdf


Chcete si knihu přečíst?Druhý život Marýny G. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimíra Klimecká. Číst Druhý život Marýny G. Online je nyní tak snadné!

POPIS


Svět žen je vždy jiný než svět mužů. Kronika velké valašské rodiny, v níž projdeme celé 20. století, je psána výhradně z perspektivy žen. Marýna, Růža, Josefka a Fany - kolem nich míjejí československé dějiny se všemi zvraty, propastmi a výšinami, nadějí i rezignací. Obě světové války, osvobození, 50. a 60. léta rezonují ve třech příbězích, čtvrtý je ukotven v naší současnosti. Díky autorčině výraznému talentu vzniká originální, přitažlivý obraz jednoho kraje, jedné země. Novely o čtyřech ženských osudech se postupně splétají do promyšlené románové struktury spojené jedním prostředím. A ačkoli zachycují různá období lidského života i velkých dějin, pokaždé hovoří o fenoménu ženství. Ženy jako hrdinky své doby, bohyně našeho světa.


...ivot Marýny G. Autor: Klimecká, Vladimíra Nakladatel: Knižní klub EAN: 9788024241111 ISBN: 978-80-242-4111-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 304 stran, česky Rozměry: 13 × 20,7 cm Rok vydání: 2013 (1 ... Druhý život Marýny G. Euromedia Group, a.s. ... . vydání) Vladimíra Klimecká se stala vítězkou 18. ročníku Literární ceny Knižního klubu se svou knihou Druhý život Marýny G. Svět žen je vždy jiný než svět mužů. Kronika velké valašské rodiny, v níž projdeme celé 20. století, je psána výhradně z perspektivy žen. Čtenářská recenze: Vladimíra Klimecká - Druhý život Marýny G. 12.11.2013. Když na konci roku 2012 Vladimíra Klimecká po několika letech psan ... rejcka: Druhý život Marýny G. ... . století, je psána výhradně z perspektivy žen. Čtenářská recenze: Vladimíra Klimecká - Druhý život Marýny G. 12.11.2013. Když na konci roku 2012 Vladimíra Klimecká po několika letech psaní dokončila román „Druhý život Marýny G.", stačila ho ještě na poslední chvíli poslat do nového ročníku literární ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY