Doupě. Zhroucení koně

Doupě. Zhroucení koně - Brian Evenson | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Brian Evenson
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Doupě. Zhroucení koně.pdf


Chcete si knihu přečíst?Doupě. Zhroucení koně ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Brian Evenson. Číst Doupě. Zhroucení koně Online je nyní tak snadné!

POPIS


Šestnáct povídek a dvě novely, které vám naženou husí kůži a vyvedou vás z rovnováhy. První důkladné seznámení s jedním z mistrů současného hororu, který velmi rád zkoumá hranice šílenství a obdivuje Samuela Becketta stejně jako Dashiela Hammeta. Vypravěč novely Doupě, nominované na Shirley Jackson Award, se domnívá, že je člověk, avšak okolnosti jeho života, které nám předkládá ve formě jakéhosi deníku, nás rychle přesvědčí o opaku. Povídková sbírka Zhroucení koně představuje různě dlouhé texty, z nichž většina spadá do žánru hororu a najdeme v nich záhadné přízraky, oživlé mrtvé, sadistické hry, plyšové medvídky s tlukoucím srdcem, deště písku sdírající kůži i mikroskopický prach, který možná vraždí. Problém je v tom, že nic, co nám autor předkládá, není tak jednoduché ani jednoznačné, jak by se mohlo zdát, a největší hrůza nakonec spočívá v tom, že si my ani hrdinové povídek vůbec nemůžeme být jisti, kde vlastně končí skutečnost a kde začíná paranoidní noční můra.


...rian Evenson: Doupě / Zhroucení koně. Vloženo 20 ... Doupě / Zhroucení koně | Dumknihy.cz - knihy po všech ... ... .4.2019 uživatelem ENA. Brian Evenson vtrhol do našich pokľudných hororových vôd sťa víchor. Niektorým zdvihol žlč, iných nadchol a ďalší odhodili jeho poviedky do kúta s tým, že im stačia vlastné ťažké sny. Ku ktorej skupine sa zaradíte Vy? Doupě | Zhroucení koně Jazyková úspornosť a premyslený koncept svedčia o spisovateľovi pozoruhodných kvalít. Evenson využíva jednoduchosť výrazových prost ... Doupě. Zhroucení koně - Evenson Brian | Artforum ... ... . Evenson využíva jednoduchosť výrazových prostriedkov a priamočiary jazyk na vzbudenie dojmu každodennosti až banality, ale už po pár odsekoch je zrejmé, že tu niečo nie je v poriadku. Keď v roku 2019 Gnóm! vydal zbierku poviedok (a jednej novely, hoci niektorí vravia, že dvoch, ale tú druhú som nenašiel) so zvláštnym názvom Doupě/Zhroucení koně, objavili sa názory, že Brian Evenson je ďalším z príjemne sa rozrastajúcej rady sviežich a...SOUVISEJÍCÍ KNIHY