Rozpůlená srdce: aneb Život mezi Československem a Izraelem

Rozpůlená srdce: aneb Život mezi Československem a Izraelem - Radek Gális | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Radek Gális
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rozpůlená srdce: aneb Život mezi Československem a Izraelem.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rozpůlená srdce: aneb Život mezi Československem a Izraelem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radek Gális. Číst Rozpůlená srdce: aneb Život mezi Československem a Izraelem Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Rozpůlená srdce aneb Život mezi Československem a Izraelem přináší unikátní vzpomínky zajímavých a známých lidí, kteří prožili část svého života v Československu a část v Izraeli. Najdete v ní osobní výpovědi známého spisovatele a diplomata Viktora Fischla alias Avigdora Dagana (1912 – 2006), spisovatele Arnošta Lustiga (1926 – 2011), spisovatelky Ruth Bondyové (1923 – 2017) a tzv. „Wintonova dítěte“ a izraelského pilota Hugo Meisla Maroma (1928 – 2018). Vyprávějí o svém dětství, válečných událostech a utrpeních, o svém příchodu do Izraele i o životě v této zemi, kterou si vybrali za svůj domov. V knize si přečtete i vzpomínky československého fotografa Jindřicha Marca (1921 – 2000), který v roce 1948 pracoval v Izraeli a zachytil zde nejen válku za nezávislost, ale i osudy a obyčejný život zdejších obyvatel. Součástí publikace jsou i vzpomínky válečného pilota plukovníka Milana Malého (1923 – 2013) z Českých Budějovic, který v roce 1948 školil izraelské vojenské piloty na letišti v Plané u Českých Budějovic. Významnou součástí knihy je obrazová příloha fotografa a novináře Dobrina Stojčeva (1966 – 2017), který Izrael několikrát navštívil a zachytil život tamějších obyvatel. I on na stránkách knihy hovoří o svém vztahu k této zemi. Jednotlivé kapitoly jsou bohatě ilustrovány fotografiemi ze soukromých archivů, najdete zde i snímky z archivu společnosti Post Bellum – Paměť národa, které ilustrují život osobností, jak je zaznamenal projekt Příběhy 20. století. Unikátní jsou potom archivní fotografie z konce 40. let, zachycující boj Izraelců za nezávislost, které do knihy poskytla Česká tisková kancelář. Rozhovory s osobnostmi vznikaly v uplynulých dvaceti letech pro tištěná periodika a některé nebyly dosud publikovány. Nyní vyšly knižně u příležitosti 70. výročí vzniku samostatného Státu Izrael. Předmluvu ke knize napsal Tomáš Pojar, český velvyslanec v Izraeli v letech 2010 – 2014.


...ozpůlená srdce aneb Život mezi Československem a Izraelem přináší unikátní vzpomínky zajímavých a známých lidí, kteří prožili část svého života v Československu a část v Izraeli ... Kniha dokud srdce plane | Sleviste.cz ... . Kniha Rozpůlená srdce aneb Život mezi Československem a Izraelem přináší unikátní vzpomínky zajímavých a známých lidí, kteří prožili část svého života v Československu a část v Izraeli. Rozpůlená srdce. aneb Život mezi Československem a Izraelem . Autor: Radek Gális Vydavateľstvo: Měsíc ve dne, Radek Gális 2019 EAN: 9788090702479 Kniha Rozpůlená srdce aneb Život mezi Česk ... Rozpůlená srdce - Radek Gális ... . Rozpůlená srdce. aneb Život mezi Československem a Izraelem . Autor: Radek Gális Vydavateľstvo: Měsíc ve dne, Radek Gális 2019 EAN: 9788090702479 Kniha Rozpůlená srdce aneb Život mezi Československem a Izraelem přináší unikátní vzpomínky zajímavých a známých lidí, kteří prožili část svého života v Československu a část v Izraeli....SOUVISEJÍCÍ KNIHY