Tibet: Místa a historie

Tibet: Místa a historie - Pietro Verni | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Pietro Verni
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tibet: Místa a historie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tibet: Místa a historie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pietro Verni. Číst Tibet: Místa a historie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nádherné hory pokryté třpytivým ledem, vysokohorské pustiny se stády jaků a s kočovníky, velkolepé zbořené kláštery, nekonečné vzdálenosti a visuté mosty nad vířícími řekami uvádějí čtenáře do země obehnané zdmi zasněžených hor, jak o své zemi mluví samotní Tibeťané. V očích Západu se Tibet jeví jako izolovaná pevnost ukrytá za ochranným pásmem Himálaje, kde se zastavil čas. Zázračná, mystická, nehybná země působící téměř jako olejotisk. Ve skutečnosti byla vždy dějištěm změn, zemětřesení, válek, vpádů a porážek. I v nedávné minulosti se zmítala v politických otřesech, které ji náhle vymrštily na mezinárodní scénu dvacátého století a zaplétaly ji do rozmíšek různých mocností. Je to svět stále velmi živý, rozpolcený nesčetnými rozpory, kde se členové místní správy snaží smířit novou sociální situaci se starými tradicemi, svatyně si ještě všímají hlasu horských božstev a mniši horlivě hájí buddhistické náboženství v téměř dojímavé směsi tradice a modernosti. Kniha ilustrovaná překvapujícími fotografiemi uvádí čtenáře do Tibetu, jeho světa a způsobu života a obrací se na ty, kdo kromě starých a nových mýtů chtějí pochopit kaleidoskop podob existujících vedle sebe v každodenním životě Sněžné země.


...a cyklu "Bílá místa", jež se zaměřuje na opomíjené, málo známé, kontroverzní či dokonce tajemné osobnosti a události české historie ... tibet - Epochaplus.cz ... . Tibet (čínsky 西藏, pinyin Xīzàng, tibetsky བོད་, Wylie Bod) je provincie Čínské lidové republiky.Z velké části se rozkládá na Tibetské náhorní plošině a jeho průměrná výška dosahuje přibližně 4 500 m n. m., proto se Tibetu někdy říká „střecha světa". Tradičním etnikem Tibetu jsou Tibeťané hovořící tibetským jazykem. Historie Tibetu Když se u nás hovoří o Tibetu, máme většinou na ... Tibet Piero Verni Místa a historie (1532018) | antikvariat ... ... . Tradičním etnikem Tibetu jsou Tibeťané hovořící tibetským jazykem. Historie Tibetu Když se u nás hovoří o Tibetu, máme většinou na mysli území dnešní Tibetské autonomní oblasti . Území etnického Tibetu je však mnohem větší, zabírá téměř jednu čtvrtinu rozlohy celé ČLR a též značnou část států sousedících s Tibetem na jihu. Tibet v rámci ČLR se dělí na Vnitřní a ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY