Love

Love - Milan Ohnisko | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Milan Ohnisko
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Love.pdf


Chcete si knihu přečíst?Love ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milan Ohnisko. Číst Love Online je nyní tak snadné!

POPIS


V psychiatrické léčebně je velmi příjemné, zvláště když svítí slunce. A když slunce nesvítí a kočky jsou za popelnicemi, které nemůžu najít, sednu si doma na podlahu s touto knihou. Ohnisko je s každou knihou lepší. U předchozích snad občas problesklo podezření z l´art-pour-l´artismu, ale tady je to až na kost. Výborná kniha, a kdyby byla řekou Nilem, napsal bych kataraktická, takto napíšu katarzní. A s každým dalším čtením (rozcházím se tedy s názorem značky oh na pana Oh-niska) lepší. Díky.


...oun] strong affection for another arising out of kinship or personal ties ... Love | Netflix Official Site ... . attraction based on sexual desire : affection and tenderness felt by lovers. affection based on admiration, benevolence, or common interests. an assurance of affection. Love encompasses a range of strong and positive emotional and mental states, from the most sublime virtue or good habit, the deepest interpersonal affection and to the simplest pleasure. An example of this range of meanings is that the love of a mother diffe ... Love | Definition of Love by Merriam-Webster ... . An example of this range of meanings is that the love of a mother differs from the love of a spouse, which differs from the love of food. Most commonly, love refers to a feeling of strong attraction and ... Love definition, a profoundly tender, passionate affection for another person. See more. Define love. love synonyms, love...SOUVISEJÍCÍ KNIHY