Středověké rukopisy v českých zemích: Handbušek kodikologa

Středověké rukopisy v českých zemích: Handbušek kodikologa - Michal Dragoun | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Dragoun
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Středověké rukopisy v českých zemích: Handbušek kodikologa.pdf


Chcete si knihu přečíst?Středověké rukopisy v českých zemích: Handbušek kodikologa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Dragoun. Číst Středověké rukopisy v českých zemích: Handbušek kodikologa Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kodikologie je pomocná věda historická zabývající se literárními (neúředními) rukopisy, a to jak jejich materiální stránkou, tak jejich vznikem, funkcí a užíváním. Tato příručka ("handbušek") je motivována hlavně absencí přesnějších pravidel kodikologického popisu rukopisů. Přináší proto praktický návod popisů fyzické i obsahové stránky středověkých kodexů,a to s pomocí bohatého obrazového doprovodu. V úvodu knihy se čtenář seznámí s dějinami českých a moravských knihoven ve středověku.


...věké rukopisy v českých zemích: Handbušek kodikologa ... Nakladatelství Scriptorium | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . Michal Dragoun ... Středověké rukopisy v českých zemích Autor: Dragoun, Michal Nakladatel: Scriptorium EAN: 9788088013754 ISBN: 978-80-88013-75-4 Popis: 1× kniha, vázaná, 192 stran, česky Rozměry: 17,1 × 24,2 cm ... Tabule staré a nové barvy Mikuláše z Drážďan ve staročeském překladu 2017; Soupis středověkých rukopisů Knihovny Národního muzea 2011; Staročeská kronika Martimiani 2019; Středověké rukopisy v českých zemích - Handbušek kodikologa 2018; Kniha Středověké rukopisy v českých zemích - Handbušek kodikologa je v Středověké rukopisy v českých zemích Handbušek kodikologa Dragoun Michal. Kodikologie je pomocná věda historická zabývající ... Praha: Středověké rukopisy v českých zemích. Handbušek ... ... . Kodikologie je pomocná věda historická zabývající se literárními (neúředními) rukopisy, a to jak jejich materiální stránkou, ta...SOUVISEJÍCÍ KNIHY