Návštěvníci z Mlčící planety: Kosmická trilogie 1.

Návštěvníci z Mlčící planety: Kosmická trilogie 1. - Clive Staples Lewis | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Clive Staples Lewis
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Návštěvníci z Mlčící planety: Kosmická trilogie 1..pdf


Chcete si knihu přečíst?Návštěvníci z Mlčící planety: Kosmická trilogie 1. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Clive Staples Lewis. Číst Návštěvníci z Mlčící planety: Kosmická trilogie 1. Online je nyní tak snadné!

POPIS


První díl Kosmické trilogie od autora Letopisů Narnie. Neobyčejné dobrodružství filologa Elwina Ransoma začíná ve chvíli, kdy tento anglický univerzitní profesor, jehož předobrazem prý byl autorův přítel J. R. R. Tolkien, vnikne při hledání noclehu do zahrady domu Na Vršku. Přijetí, jehož se mu dostane od dvou místních obyvatel, fyzika Westona a kariéristy Devina, není nijak vřelé, ale nakonec je pozván do domu. Tam ho ovšem jeho hostitelé nejprve omámí a posléze dokonce ranou do hlavy přivedou do bezvědomí… Ransom přichází k sobě ve vesmírné lodi, jež se vzdaluje od Země k jakési planetě, již jeho únosci nazývají Malacandra. Začíná chápat, proč Weston a Devine tuto cestu podnikají - první z nich chce i za cenu vyvraždění mimozemské civilizace získat pro lidstvo další planetu a druhý se zřejmě na této planetě touží jen obohatit. Ransom se šťastnou náhodou dozvídá i to, jaká by měla být jeho role. Weston s Devinem ho chtějí předat domorodým tvorům, o nichž předpokládají, že jej rituálně obětují. Ransom ví, že má jedinou naději - a tak po příletu na planetu využije první příležitosti a prchá purpurovým lesem do zcela neznámého světa… Při čtení prvního dílu Vesmírné trilogie C. S. Lewise si brzy uvědomíme, že napínavý příběh odehrávající se v exotickém prostředí vzdálené planety je zároveň sugestivní zprávou o vnitřním vývoji hlavního hrdiny, jenž se musí konfrontovat s neznámou civilizací. Tato konfrontace je pro něj v duchovním smyslu nesmírně očistná - vychází z ní jako silná osobnost, která si pronikavě uvědomuje řadu fatálních selhání moderního lidství.


...vníci z Mlčící planety by byl i skvělý film ... Kosmická trilogie --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi ... . Divím se, že už dávno se tohoto příběhu někdo neujal. V současné době, kdy většina fantasy filmů jsou převážně tvořená 3D grafikou, tak si myslím, že by převést tuto trilogii do podoby filmu nemusel být problém. Aspoň z technického hlediska. Ale není to jen ... Návštěvníci z Mlčící plantety je první knihou z Kosmické trilogie britsko-irského autora C. S. Lewise.Jedná se o sci-fi román s výrazným ... Návštěvníci z Mlčící planety (C. S. Lewis) | Detail knihy ... ... . S. Lewise.Jedná se o sci-fi román s výrazným vlivem náboženské tematiky. Kniha poprvé vyšla v roce 1938 v anglickém nakladatelství The Bodley Head v Londýně Návštěvníci z Mlčící planety kniha od: C. S. Lewis (p) 81 % 115 hodnocení ... Kosmická trilogie 1. Žánr: Literatura světov ... Návštěvníci z Mlčící planety Aut...SOUVISEJÍCÍ KNIHY