Karel Glogr

Karel Glogr - Vlasta Koubská | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vlasta Koubská
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Karel Glogr.pdf


Chcete si knihu přečíst?Karel Glogr ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vlasta Koubská. Číst Karel Glogr Online je nyní tak snadné!

POPIS


Desátým svazkem edice Osobnosti české scénografie, kterou od roku 2014 vydává Institut umění – Divadelní ústav, je monografie věnovaná scénickému a kostýmnímu výtvarníkovi Karlu Glogrovi (nar. 1958). Glogr v letech 1977 až 1984 studoval scénografii u profesorů Jana Duška a Alberta Pražáka na Divadelní akademii múzických umění v Praze, kde od roku 1999 dosud působí pedagogicky. Jako scénograf byl v angažmá ve Státním divadle Oldřicha Stibora v Olomouci (1985–1987), v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni (1987–1989), v Divadle E. F. Buriana v Praze (1989–1990) a v Divadle na Vinohradech v Praze (1991–2004). Jako host spolupracuje s divadly po celé České republice i se zahraničními scénami (Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko, Itálie, Německo, Estonsko). Mezi režiséry, s nimiž ho pojí spolupráce nejčastěji, patří Jan Burian, Hana Burešová, Ladislav Smoček, Petr Kracik nebo Jiří Menzel. Autorkou česko-anglické publikace je pedagožka DAMU Vlasta Koubská, redaktorkou Denisa Šťastná a autorkou grafického řešení Tereza Melenová.


...Glogr (* 4. dubna 1958) je scénický a kostýmní výtvarník, architekt, pedagog DAMU ... Theatre Productions ... . Popis produktu: Vlasta Koubská - Karel Glogr. Desátým svazkem edice Osobnosti české scénografie, kterou od roku 2014 vydává Institut umění - Divadelní ústav, je monografie věnovaná scénickému a kostýmnímu výtvarníkovi Karlu Glogrovi (nar. 1958).Glogr v letech 1977 až 1984 studoval scénografii u profesorů Jana Duška a Alberta Pražáka na Divadelní akademii ... Světla ramp vinohradského jeviště spatřila už i dekorace k inscenaci Lev v zi ... Kniha: Karel Glogr - Vlasta Koubská | Knihy.ABZ.cz ... ... Světla ramp vinohradského jeviště spatřila už i dekorace k inscenaci Lev v zimě výtvarníka Karla Glogra. Celodenní práci techniků při dekorační zkoušce uvidíte v krátkém videu ... Product description: Vlasta Koubsk...SOUVISEJÍCÍ KNIHY