Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení

Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení - Jan Mařica | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Mařica
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení.pdf


Chcete si knihu přečíst?Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Mařica. Číst Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato publikace se zabývá prvorepublikovou politickou stranou Československá národní demokracie, která se v roce 1935 sloučila s dalšími politickými subjekty v koncentrační stranu Národní sjednocení. Levicí, zejména komunistickou, byla Československá národní demokracie označována za krajně pravicovou a až fašizující stranu. V době komunistické totality došlo díky ideologickým dogmatům a frázím k utužení tohoto tvrzení. Seriózní výzkumná práce, která by došla k jiným než předem daným závěrům, nemohla být během totality vydána. Právě vnitřnímu dění v Československé národní demokracii, respektive v Národním sjednocení je tato kniha věnována. Výzkum byl zaměřen na spojení této strany s fašismem a na její vztah k radikální národní politice. Tematizována je také otázka, jestli se strana stala profašistickou, nebo si dokázala udržet svůj demokratický základ. Vysvětleny jsou také mocenské mechanismy a struktury, které měly zásadní vliv na směřování stranické politiky.


...oslovenské národní demokracie k Národnímu sjednocení Jan Mařica ... Československá národní demokracie - Wikipedie ... . ... Právě vnitřnímu dění v Československé národní demokracii, respektive v Národním sjednocení je tato kniha věnována. Výzkum byl zaměřen na spojení této strany s fašismem a na její vztah k radikální národní politice. Právě vnitřnímu dění v Československé národní demokracii, respektive v Národním sjednocení je tato kniha věnována. Výzkum byl zaměřen na spojení této strany s fašismem a na jej ... Jan Mařica: Od Československé národní demokracie k ... ... . Výzkum byl zaměřen na spojení této strany s fašismem a na její vztah k radikální národní politice. K přidružení klubu Červenobílých k Národnímu hnutí ale nakonec došlo 21. října 1923 bez Československých fašistů. Sjednocený spolek byl pojmenován jako "Národní hnutí českoslovanské". Část Červenobílých vytvořila opozici ke sjednoceným a Českoslovenští fašisté měli své problémy, které řešili. Od ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY