Dvě máchovské studie

Dvě máchovské studie - Jan Patočka | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Patočka
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Dvě máchovské studie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dvě máchovské studie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Patočka. Číst Dvě máchovské studie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jan Patočka je čelným představitelem fenomenologicky zaměřené filosofie. Studoval u Edmunda Husserla a Martina Heideggera. Stati o Máchovi činí zkušenost básníka předmětem filosofické reflexe a zjišťují, že se tvorba tohoto zakladatele moderní české poezie hlubokým a původním způsobem dotýká filosofických otázek, které jsou stále aktuální. Na podkladě těchto analýz pak autor rozvíjí svou vlastní filosofickou pozici a sleduje, čím se od sebe básnická a filosofická reflexe odlišují.


...ka p. Patočky Dvě máchovské studie má celkem pouhé 92 stránky malinkatého formátu A6 ... Divá Bára a jiné prózy Božena Němcová epub - rarifaspe ... .Trvalo mi přesto přes dva roky, než jsem ji dočetl. Důvodem, proč jsem potřeboval k přečtení tak dlouhou dobu, přitom vůbec nebyl odpor k tématu - máchovské úvahy mám velice rád; důkazem budiž několik máchovských článků zde na blogýsku. Jan Patočka je čelným představitelem fenomenologicky zaměřené filosofie. Studoval u Edmunda Husserla a Martina Heideggera. Stati o Máchovi činí zkušenost básn ... Dvě máchovské studie - Kniha (2007), Jan Patočka ... . Studoval u Edmunda Husserla a Martina Heideggera. Stati o Máchovi činí zkušenost básníka předmětem filosofické reflexe a zjišťují, že se tvorba tohoto zakladatele moderní české poezie hlubokým a původním způsobem dotýká filosofických otázek, které jsou stále aktuální. Dvě máchovské studi...SOUVISEJÍCÍ KNIHY