Ježkové z Blanenska

Ježkové z Blanenska - Jaroslav Bránský | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Bránský
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ježkové z Blanenska.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ježkové z Blanenska ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Bránský. Číst Ježkové z Blanenska Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha je nevelkou studií o historii jednoho rodu, která se prostírá v době čtvrt tisíciletí, zhruba od 1700 do 1950, a zobrazuje zároveň vývoj dnešního města Blanska. Ježkové byli prvními českými průmyslovými podnikateli v Blansku, kteří zde vybudovali prosperující továrnu na zemědělské stroje, známé u nás, ale i v zahraničí. Ovšem Ježkové se zároveň podíleli na rozvoji Blanska svou účastí v obecní samosprávě, politice, kultuře, vedoucí úlohou ve spolkovém životě a péčí o blanenské školství. Karel Ježek, dlouholetý blanenský starosta, má lví podíl na povýšení Blanska na město v roce 1906. Ukázalo se, že členové rodiny nejednou bojovali za svou vlast, ať za první či za druhé světové války. Přesto se nevyhnuli ztrátě majetku a perzekuci po květnu 1945.Komplexní pohled, o který autor usiluje, vychází zásadně z archivních materiálů, které nejednou překvapí novým pohledem na historické skutečnosti. Čtenáři se tak dostává do rukou rodová sága, která zachycuje vzestup, vrchol a pád rodiny a firmy Ježků a je zároveň jejich oslavou i obhajobou. Připravovaná monografie o dějinách města Blanska zde najde mnoho podnětů k osvětlení nejednoho dosud temného místa.


...e Ježkové z Blanenska od Jaroslav Bránský? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst ... Bránský Jaroslav - Nakladatelství Host ... . 33 prodejen po celé ČR Objednávejte knihu Ježkové z Blanenska v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Kniha je nevelkou studií o historii jednoho rodu, která se prostírá v době čtvrt tisíciletí, zhruba od 1700 do 1950, a zobrazuje zároveň vývoj dnešního města Blanska. Ježkové byli prvními českými průmyslovými podnikateli v Blansku, kteří zde vybudovali prosperujíc ... Jaroslav Bránský Ježkové z Blanenska - Staříč, Frýdek ... ... . Ježkové byli prvními českými průmyslovými podnikateli v Blansku, kteří zde vybudovali prosperující továrnu na zemědělské stroje, známé u nás, ale i v zahraničí. Ježkové z Blanenska Autor: Bránský, Jaroslav Nakladatel: Host EAN: 9788072942237 ISBN: 978-80-7294-223-7 P...SOUVISEJÍCÍ KNIHY