Slovanské studie a texty z let 1889-1891

Slovanské studie a texty z let 1889-1891 - Tomáš Garrigue Masaryk | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Garrigue Masaryk
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Slovanské studie a texty z let 1889-1891.pdf


Chcete si knihu přečíst?Slovanské studie a texty z let 1889-1891 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Garrigue Masaryk. Číst Slovanské studie a texty z let 1889-1891 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dvacátý svazek Masarykových sebraných spisů patří k té části Spisů, jež knižně přinášejí poprvé texty z let 1889–1891. Obsahuje Masarykovu studii Slavjanofilství I. V. Kirejevského (Slovanské studie I; jediné vyšlo jako samostatná kniha), obsáhlou stať Člověk a příroda, uveřejněnou na pokračování v Květech, dále polemiky, odborné, literární a divadelní recenze, články, projevy a politickou publicistiku v Čase, Národních listech, Athenaeu, Bohemii a dalších časopisech. Ukazuje na počátky Masarykovy politické angažovanosti v období založení Realistické strany a sblížení s mladočechy v předvolební kampani před jeho zvolením do říšského a českého sněmu v roce 1891. Šíře Masarykových odborných zájmů je dodnes udivujícím svědectvím o Masarykově činorodé aktivitě, kterou teprve dnes máme možnost poznat v jejím celku.


...ny informace o produktu Kniha Slovanské studie a texty z let 1889-1891 - Masaryk Tomáš Garrigue, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Slovanské studie a texty z let 1889-1891 - Masaryk Tomáš Garrigue ... Naše doba (Tomáš Garrigue Masaryk) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Dvacátý svazek Masarykových sebraných spisů patří k té části Spisů, jež knižně přinášejí poprvé texty z let 1889-1891. Obsahuje Masarykovu studii Slavjanofilství I. V. Kirejevského (Slovanské studie I; jediné vyšlo jako samostatná kniha), obsáhlou stať Člověk a příroda, uveřejněnou na pokračování v Květech, dále polemiky, odborné, literární a ... Dvacátý svazek Masaryko ... Slovanské studie a texty z let 1889-1891 - Masaryk Tomáš ... ... . V. Kirejevského (Slovanské studie I; jediné vyšlo jako samostatná kniha), obsáhlou stať Člověk a příroda, uveřejněnou na pokračování v Květech, dále polemiky, odborné, literární a ... Dvacátý svazek Masarykových sebraných spisů patří k té části Spisů, jež knižně přinášejí p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY