České Velikonoce: Zvyky a návody

České Velikonoce: Zvyky a návody - Petr Herynek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Herynek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
České Velikonoce: Zvyky a návody.pdf


Chcete si knihu přečíst?České Velikonoce: Zvyky a návody ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Herynek. Číst České Velikonoce: Zvyky a návody Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha spojuje povídání o zvycích a tradicích Velikonoc s recepty na více i méně známé velikonoční pokrmy. Dočtete se, v jakém termínu Velikonoce bývají, co se jedlo o masopustu, jak se postilo, proč se vynášela Morana a o původu, podobě a detailech mnoha dalších zvyků. Podle receptů v knize si můžete upéct koláče, jidáše, preclíky či beránka, můžete si uvařit zelenou polévku, upéct nádivku nebo připravit vaječnou huspeninu. Velká část knihy se věnuje tvorbě velikonočních ozdob.


... tradice. Lidové zvyklosti spojené s Velikonocemi se pochopitelně místně liší ... České lidové svátky - Wikipedie ... . Vzhledem k časové blízkosti křesťanských Velikonoc a jarní rovnodennosti mají tyto tradice pravděpodobně původ v pohanských oslavách příchodu jara. Sazometná středa. Na Sazometnou (škaredou) středu se vymetaly komíny. Kniha: České Velikonoce zvyky a návody - Petr Herynek. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pou ... České Velikonoce - zvyky a návody Agentura Rubico, s.r.o. ... . Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... České Velikonoce: Zvyky a návody. Petr Herynek Nakladatel: Rubico 2019 ... České Velikonoce Autor: Herynek, Petr Nakladatel: Rubico EAN: 9788073462512 ISBN: 978-80-734-6251-2 Popis: 1× kniha, vázaná, 88 stran, česky Rozměr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY