Japonsko a Korea

Japonsko a Korea - Jiří Janoš | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Janoš
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Japonsko a Korea.pdf


Chcete si knihu přečíst?Japonsko a Korea ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Janoš. Číst Japonsko a Korea Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vztahy mezi Japonskem a Koreou v průběhu dějin procházely mnoha proměnami a často i většími či menšími konflikty. Národy obou zemí vytvořily zcela originální kulturu, ve světě jsou však dnes známější Japonci. Autor se pokouší o nezaujatý pohled, který by nestranil ani Japonsku ani Koreji, značnou pozornost ale věnuje také Číně, která měla na situaci v této oblasti vždy velký vliv. Kniha by měla posloužit všem zájemcům o východní Asii, kteří pociťují, že dnešní „západní“ pohled na tuto část světa je nejen zjednodušený a povrchní, ale pojí se i s mnoha omyly a předsudky.


... okupace Koreje označuje období dějin Koreje mezi lety 1910 a 1945, kdy byla Korea ovládnuta Japonským císařstvím ... Japonsko, Korea - Diskuse - cestování, poznávání ... ... .Bylo to vyvrcholení procesu započatého v roce 1876 korejsko-japonskou smlouvou o přátelství, kdy se civilní a vojenští činitelé Meidži snažili ovládnout politicky a ekonomicky a podřídit si ji jako „protektorát" podle tehdy platného ... S oběma skupinami se už Japonsko snažilo vyrovnat, konkrétně v roce 1965, kdy jako kompenzaci po smluvní dohodě vyplatilo Jižní Koreji 300 milionů amerických dolarů (v dnešní hodnotě asi 2,4 miliardy dolarů). Ty, mimo jiné, Jižní Korea použila k budování základů své silné moderní ekonomiky. The next video is starting ... Japonské moře - Wikipedie ... . Ty, mimo jiné, Jižní Korea použila k budování základů své silné moderní ekonomiky. The next video is starting stop. Loading... Referát: Japonsko a Korea ~ Geografia. 1. Japonsk...SOUVISEJÍCÍ KNIHY