Vojákův plášť: První díl trilogie Křesťané

Vojákův plášť: První díl trilogie Křesťané - Max Gallo | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Max Gallo
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vojákův plášť: První díl trilogie Křesťané.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vojákův plášť: První díl trilogie Křesťané ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Max Gallo. Číst Vojákův plášť: První díl trilogie Křesťané Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ve své velkolepé historické fresce Křesťané vypráví světoznámý francouzský prozaik Max Gallo nejen o počátcích zrodu křesťanské Francie, ale i o úsvitu moderní evropské civilizace. Těžištěm jsou postavy Martina, prvního galského věrozvěsta, Chlodvíka, prvního křesťanského krále a sjednotitele galských kmenů, a Bernarda, zakladatele řádu cisterciáků.V prvním díle trilogie, který nese název Vojákův plášť, se tribun Julius a jeho syn Antonius názorově rozcházejí: jsou stoupenci dvou světů, které se střetávají, každý se snaží dostat toho druhého na svou stranu. Jeden je připoután k antické tradici a druhý k nové víře. Jejich hádky se točí především kolem života svatého Martina. Ten se zmítá také mezi těmito dvěma světonázory, zasvětil svůj život modlitbě, samotě a Bohu, ale Bůh rozhodl jinak: Martin je povolán, aby zničil pohanský kult. Svou disciplínou, střídmostí a zázraky k sobě přitahuje stále více lidí, kteří ho záhy prohlásí za prvního velkého křesťanského učitele. Antonius, Martinův žák, je umučen poté, co zachrání svého otce Julia z rukou barbarů. Ten se po synově oběti připojí ke spravedlivé víře a stane se z něho poustevník.


...v plášť: První díl trilogie Křesťané ... Luke Scull: Temné bratrstvo — ukázka by Host ... ... . Max Gallo Nakladatel: Mladá fronta 2007 ... Vojákův plášť Autor: Gallo, Max Nakladatel: Mladá fronta EAN: 9788020412218 ISBN: 978-80-204-1221-8 Originál: Les Chrétiens, Le Manteau du Soldat Vojákův plášť. První díl trilogie Křesťané - Max Gallo. ... a Bernarda, zakladatele řádu cisterciáků. V prvním díle trilogie, který nese název Vojákův plášť, se tribun Julius a jeho syn Antonius názorově rozcházejí: jsou stoupenci dvou světů, které se střetávají, každý se snaží dostat toho druhého na svou ... Ke stažení Bez_ohňů_je_underground.p ... Vojákův plášť (Gallo, Max) | Aukro ... ... Ke stažení Bez_ohňů_je_underground.pdf Číst online. Druhé, rozšířené vydání rozhovoru s Mejlou Hlavsou o historii nejvýraznější české undergroundové skupiny - Plastic People of the Universe. Prvn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY