Koráb korálový: Tisíc let charvátské poezie v díle stovky básníků

Koráb korálový: Tisíc let charvátské poezie v díle stovky básníků - Dušan Karpatský | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Dušan Karpatský
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Koráb korálový: Tisíc let charvátské poezie v díle stovky básníků.pdf


Chcete si knihu přečíst?Koráb korálový: Tisíc let charvátské poezie v díle stovky básníků ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dušan Karpatský. Číst Koráb korálový: Tisíc let charvátské poezie v díle stovky básníků Online je nyní tak snadné!





POPIS


Dvacet tisíc veršů dosud největší a nejsoustavnější české antologie charvátského básnictví představuje v chronologickém sledu to nejpozoruhodnější, co tato poezie vytvořila od svých středověkých počátků po dnešek: nejstarší dochované nápisy vepsané do kamene, anonymní duchovní písně, lidovou lyriku a epiku, výběr z tvorby nejvýznamnějších básníků humanismu píšících latinsky v čele s evropsky proslulým Janem Pannoniem, ukázky z díla "otce charvátské literatury" Marka Marulice, průřez tvorbou plejády dalmatských a dubrovnických básníků renesančních i tvůrců doby baroka v čele s Ivanem Gundulicem, ... Antologii uvádí literárně historický přehled a doplňuje bibliografie všech dosavadních českých překladů charvátské poezie, slovníček překladatelů a soupis ukázek s uvedením originálních pramenů. Ukázky z tvorby každého z básníků doprovází malý medailon autora.


...gii uvádí literárně historický přehled a doplňuje bibliografie všech dosavadních českých překladů charvátské poezie, slovníček překladatelů a soupis ukázek s uvedením originálních pramenů ... In memoriam: Dušan Karpatský (1935. - 2017.) ... . Ukázky z tvorby každého z básníků doprovází malý medailon autora. (tisíc let charvátské poezie v díle stovky ... Tisíc let charvátské poezie v díle stovky básníků. KARPATSKÝ Dušan. Info: Fori Prague, 2007 (1.) - váz., 750 str. EAN: Koráb korálový : tisíc let charvátské poezie v díle stovky básníků. Translated by Dušan Karpatský. Vyd. 1. V Praze: Fori Prague, 2007. 750 s. ISB ... Koráb korálový - * antologie | Databáze knih ... . Info: Fori Prague, 2007 (1.) - váz., 750 str. EAN: Koráb korálový : tisíc let charvátské poezie v díle stovky básníků. Translated by Dušan Karpatský. Vyd. 1. V Praze: Fori Prague, 2007. 750 s. ISBN 9788023995947. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Koupit Koupit eknihu. Tisíc let charvátské poezie v díle stovky básníků. Dvacet tisíc veršů dosud největší a nejsoustavnější české antologie charvátského básnictví předst...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY