Autonomie ve stáří: Kapitoly z gerontosociologie

Autonomie ve stáří: Kapitoly z gerontosociologie - Dana Sýkorová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Dana Sýkorová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Autonomie ve stáří: Kapitoly z gerontosociologie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Autonomie ve stáří: Kapitoly z gerontosociologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dana Sýkorová. Číst Autonomie ve stáří: Kapitoly z gerontosociologie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha se věnuje aktuálnímu tématu populačního a individuálního stárnutí, ke kterému přistupuje z užšího pohledu autonomie seniorů. Uchování autonomie ve stáří je v publikaci zachyceno i z „opačné strany“ − prostřednictvím střední generace, jejíž vlastní autonomie je s nezávislostí generace nejstarší více či méně spjata. Kniha podává rozsáhlý přehled teoretické literatury vážící se k tématu stárnutí, stáří a autonomie, který je doplněn konkrétními výsledky empirických výzkumů. Mnohostranně pojednává rovněž o mezigeneračních vztazích a okolnostech směny pomoci a podpory v příbuzenstvu. Kniha je určena odborné veřejnost, zejména sociologům nebo odborníkům v gerontologických oborech, v sociální politice, sociální práci ap. Je adresována také vysokoškolským studentům sociologie, sociální práce, andragogiky, psychologie aj. Osloví i čtenáře z praxe, kterých se téma stárnutí a stáří v jejich práci „jakkoli“ dotýká.


... PDF | Autonomie ve stáří : kapitoly z gerontosociologie / | Vyd ... "I am not Alone": Intergenerational Solidarity in Three ... ... . 1. | Find, read and cite all the research you need on ResearchGate Kniha: Autonomie ve stáří (Kapitoly z gerontosociologie) Autor: Dana Sýkorová Studie zkoumá některé aspekty populačního a individuálního stárnutí, ke kterému přistupuje z hlediska autonomie seniorů. Autonomie ve stáří: Kapitoly z gerontosociologie. Dana Sýkorová ... Uchování autonomie ve stáří je v publika ... Autonomie ve stáří - Dana Sýkorová - Slon - Lékařské ... ... . Dana Sýkorová ... Uchování autonomie ve stáří je v publikaci zachyceno i z „opačné strany" − prostřednictvím střední generace, jejíž vlastní autonomie je s nezávislostí generace nejstarší více či méně spjata. Kniha podává rozsáhlý... Kniha se věnuje aktuálnímu tématu populačního a individuálního stárnutí, ke kterému přistupuje z užšího pohledu autonomie seniorů. Uchování autonomie ve stář...SOUVISEJÍCÍ KNIHY