Původním povoláním lékař

Původním povoláním lékař - Zdeněk Dienstbier | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Dienstbier
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Původním povoláním lékař.pdf


Chcete si knihu přečíst?Původním povoláním lékař ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Dienstbier. Číst Původním povoláním lékař Online je nyní tak snadné!

POPIS


Prof. MUDr. Zdeněk Dienstbier je dnes známý především jako předseda Ligy proti rakovině. Touto aktivitou završuje své celoživotní úsilí o rozpoznání a léčbu různých forem této zákeřné choroby, zkoumání rizikových faktorů ovlivňujících její vznik a možnosti, jež má každý z nás při prevenci či léčbě. Vzpomínkovému příběhu obsaženémuv knize dal literární formu s jistou mírou fabulace. Prolínají se v něm reálná jména s osobnostmi vystupujícími pod pseudonymem. Vývoj nukleární medicíny je zasazen do kontextu společenských změn tak, jak probíhaly od 50. let minulého století a z těch či oněch důvodů ovlivnily vývoj některých oborů i lidí s nimi spjatých.Autor, jenž vstoupil už do deváté dekády svého života a završuje, oč celý život usiloval, si „může dovolit“ nejen popsat, co se odehrálo v oboru, jemuž zasvětil život, ale i to, co se odehrávalo při rozhodnutích určujících jeho vědeckou kariéru i životní směřování.


...Souček byl původním povoláním zubní lékař ... Arthur Conan Doyle - Wikipedie ... . V letech 1954 - 55 působil u zdravotnického útvaru v Koreji, později pracoval např. v Ústřední vojenské nemocnici. Brzy se však začal věnovat literatuře, přitom působil v roce 1971 i jako redaktor Čs. televize , v letech 1971 - 76 v nakladatelství Albatros . Vladislav Vančura byl český spisovatel, dramatik, filmový režisér, původním povoláním lékař. Jeho prozaické dílo je ovlivněno první svě ... Vladislav Vančura (Author of Summer of Caprice) ... . Jeho prozaické dílo je ovlivněno první světovou válkou, expresionismem, obsahuje celou řadu experimentů hledá nové způsoby vyjádření. Národní umělec Vladislav Vančura byl český spisovatel, dramatik, filmový režisér, původním povoláním lékař. Díla. Rozmarné léto ... rakouský lékař a spisovatel 1862 - 1931. Emily Dickinson 9 americká básnířka 1830 - 1886. Paul Flora 1 umělec 1922 - 2009. Původním povoláním lékař, posléze televizní ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY