Exoplanety: Najdeme ve vesmíru další Zemi?

Exoplanety: Najdeme ve vesmíru další Zemi? - Zdeněk Pokorný | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Pokorný
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Exoplanety: Najdeme ve vesmíru další Zemi?.pdf


Chcete si knihu přečíst?Exoplanety: Najdeme ve vesmíru další Zemi? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Pokorný. Číst Exoplanety: Najdeme ve vesmíru další Zemi? Online je nyní tak snadné!

POPIS


První exoplaneta - planeta obíhající kolem jiné hvězdy než Slunce - byla spolehlivě prokázána v roce 1995. Nyní, zhruba deset let po prvním objevu, je exoplanet známo na dvě stovky a jejich počet se rychle zvětšuje. Ukazuje se přitom, že cizí planetární soustavy jsou velmi rozmanité: rozhodně neplatí, že ta naše představuje jakýxi univerzální "prototyp". To jen podtrhuje značný význam výzkumu exoplanet. Jejich studium nepochybně poskytne v nedaleké budoucnosti zásadní výsledky a může přispět k zodpovězení otázky, jak vzácnou planetou je naše Země.


...ou vyhlídky na nalezení života mimo Zemi? Najdeme dříve my cizí civilizace nebo najdou ony nás? A jak je to s výjimečností života na Zemi - je to neop ... Ve vesmíru jsou planety, kde je více života než na Zemi ... ... ... Konference byla rozdělena do 8 částí, které obsáhly všechny palčivé otázky současné atrobiologie od života na Zemi, přes podmínky k životu ve vesmíru až po exoplanety. Akce se zúčastnili mimo jiné fyzik Paul Davies a Jill C. Tarter, který je ředitelem vědeckého centra SETI. V každém městě najdeme honosné paláce, ale mnohem skromnější rodinné domky, činžovní domy, m ... Vesmír: Jak najít další Zemi — Česká televize ... . Tarter, který je ředitelem vědeckého centra SETI. V každém městě najdeme honosné paláce, ale mnohem skromnější rodinné domky, činžovní domy, mrakodrapy a tak dále. Ve všech těchto domech však bydlí lidé. Takže ve vesmíru hledáme jakési domy, a mezi různými druhy vybíráme ty, které by byly vhodné pro život, jaký známe. 09.03.2020 06:26 František Martinek Exoplanety Astronomové objevili exoplanetu, která může mít správné podmínky pro život. Skupina ast...SOUVISEJÍCÍ KNIHY