Hrad oběti

Hrad oběti - Bernard Noël | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Bernard Noël
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hrad oběti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hrad oběti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bernard Noël. Číst Hrad oběti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Když roku 1969 vydal Bernard Noël pod pseudonymem Urbain z Orlhaku novelu Hrad oběti, vyvolal senzaci a kniha se hned zařadila mezi největší díla francouzské erotické literatury. Autor vypráví o dlouhé sexuální iniciační cestě odehrávající se na tajemném, odlehlém ostrově, kde hrdina je vyvolen coby milenec Luny a podniká dantovskou výpravu jednotlivými úrovněmi utrpení a extáze. Vyvrcholení pak představuje obřad sexuálního očištění v Hradu oběti, který je zde vykreslen poetickým jazykem, současně magickým i vulgárním, takřka mystickým. Intenzita knihy odpovídá okolnostem jejího zrodu: vznikla v průběhu pouhých tří týdnů a byla částečně myšlena i jako zoufalá reakce na společenskou a politickou situaci ve Francii konce šedesátých let. Autor kvůli ní stanul před soudem a musel se zodpovídat z urážky dobrých mravů.Novelu doplňují fragmenty zamýšleného pokračování, esej Zneuctění slov, v němž se autor zamýšlí nad neúspěšnými pokusy francouzské vlády knihu zakázat a hledá tajná pojítka mezi literaturou a cenzurou, a dále výbor z autorovy korespondence s kritikem Sergem Fauchereauem.


...ěti Autor: Noël, Bernard Nakladatel: Host EAN: 9788072942442 ISBN: 978-80-7294-244-2 Originál: Le chateau de Cene Překlad: Sečkař, Marek Popis: 1× kniha, vázaná, 176 stran, česky Rozměry: 12 × 19 cm Rok vydání: 2007 (1 ... Noël Bernard - Hrad oběti od 141 Kč - Heureka.cz ... . vydání) Pražské povstání vypuklo 5. května 1945 v hlavním městě Praze. Česká národní rada vydala prohlášení o konci Protektorátu a o převzetí vládní a výkonné moci. Nejdříve probíhaly demonstrace, které brzy přešly do ozbrojeného odporu. Šlo o největší z bitev Českého květnového povstání.. Ustupující téměř milionová německá skupina armád Střed pod ... 10/3/2019 Day ... Hardegg (hrad) - Wikipedie ... . Nejdříve probíhaly demonstrace, které brzy přešly do ozbrojeného odporu. Šlo o největší z bitev Českého květnového povstání.. Ustupující téměř milionová německá skupina armád Střed pod ... 10/3/2019 Day Two of the V4, Slovenian and Serbian Presidents Summit. On the 3rd October 2019, the Summit of the Visegrad Group Presidents continued and was joined by the president of the Slovenian Republic, B. Pahor, and the president of the Serbian Republic, A...SOUVISEJÍCÍ KNIHY